Naša U 12-tka odlieta v stredu na sústredenie do Turecka

Mladší žiaci odlietajú v stredu na sústredenie do tureckej Antalye, kde absolvujú 10-dňový tréningový kemp.  

hotel

Konečnou zastávkou bude pre U 12-tku Side. V ňom naši mladší žiaci absolvujú 10-dňové sústredenie v 5***** rezorte Kamelya Exclusive Collection. Hotel je vybavený tromi trávnatými ihriskami, ktoré sú hneď v rezorte, wellnessom a spa centrom, fitnescentrom, nechýbajú ani turecké kúpele.
Toto sústredenie je naozaj raritou, pretože vôbec nie je zvykom, že by mládežnícke kategórie chodievali na zahraničné sústredenia. Naša U 12-tka sa tak môže pýšiť tým, že sa na jarnú časť ligy budú pripravovať v teple. Pre chlapcov to môže byť výborný impulz do boja o ešte kvalitnejšie výsledky v jarnej časti ich 1. ligy, kde sú po jeseni na 5. mieste
Viac nám o sústredení povedál šeftréner mládeže Dominik Ivanko.

Kto prišiel s nápadom odísť na zahraničné sústredenie s U 12-tkou? 
Ten nápad bol môj (smiech). Najprv som sa obával, ako by mohli rodičia zareagovať na čosi takéto. Plánoval som to dlhšiu dobu ešte v prípravke. Predsa je to nezvyčajne a výnimočné ale hovoril som si nič za to nedám, maximálne povedia či som spadol na hlavu (smiech).

Ako sa to celé zrodilo?
S touto myšlienkou som v septembri minulého roku zvolal rodičovské a na ňom oznámil, že máme jedného sponzora, ktorý by chcel podporiť našu kategóriu. Začal som zisťovať, koľko by takéto sústredenie pre chlapcov stálo a aké sú možnosti. Hlavne som nechal rodičom čas aby sa rozhodli, predsa je to zahraničie a 10 dní. Neprešlo ani 5 minút a ku mne sa dostal papier, na ktorom bolo už 18 mien, ktorí sú za! Bol som veľmi milo prekvapený. Do týždňa potvrdili účasť aj ďalší rodičia a už nebolo o čom. Pustil som sa do riešenia možností, aké sa nám ponúkali. No určite som nechcel zobrať mačku vo vreci ale počkať si na ponuky, referencie a prehodnotiť situáciu. Samozrejme, veľká vďaka patrí aj niektorým rodičom, ktorí taktiež priložili ruku k dielu, riešili a naháňali čo sa dalo.

23755370_1897552963591732_2561507510842314221_n

Kto všetko prispel k tomu, aby ste mohli ísť ako mládežnícke mužstvo do Turecka ?
Ako som už spomenul touto cestou sa chcem poďakovať všetkým sponzorom, ktorí nám finančne pomohli. Samozrejme, tiež nášmu klubu FK Inter Bratislava, pod znakom ktorého ideme a som rád, že históriu Interu oprášime aj takýmto spôsobom a dúfam, že zanecháme za sebou dobré meno klubu. Bez ich pomoci by sme si niečo také nemohli dovoliť.

Čo vás bude na kempe čakať v priebehu 10-tich dní ?
V prvom rade je to hlavne obrovská zodpovednosť. Na druhej strane veľká motivácia zažiť také sústredenie na vlastnej koži a byť v takom komplexe, kde chodia naozaj špičkové zahraničné kluby. Čakajú nás 2-fázové tréningy doplnené o množstvo aktivít a súťaží popri trénovaní. Odohráme aj 2 prípravné zápasy. Chlapci budú mať naozaj vytvorené podmienky na profesionálnej úrovni. Keďže budú prázdniny, školské povinnosti necháme bokom (smiech).

Koľko hráčov teda odchádza do Turecka ?
Hráčov odchádza 23. Žiaľ, dvaja hráči sú dlho mimo tréningového procesu a jeden hráč je zranený. Traja hráči už odišli na sústredenie ale s kategóriu U13.

Realizačný tím tvoria:
Hlavný tréner: Dominik Ivanko
Asistent trénera: Dávid Marko
Asistent trénera: Richard Čintala
Lekár: Adriana Šimková
STAFF: Ingrid Madejová