Návrat Tomáša Majtána do Interu vo veľkom štýle

Pred desiatimi rokmi opúšťal Inter ako mladý talentovaný strelec. Vtedy, v druholigovom klube, mu bolo priúzko. Tomášov talent bol zjavný, a tak si jeho kariéra žiadala posun vyššie. Upísal sa teda Žiline. Už v premiére v novom drese skóroval proti Dubnici a hneď po prvom roku v MŠK slávil dokonca majstrovský titul. Z Tomáša sa stal postrach súperových obrán. Góly dával na Slovensku, v Česku,  Poľsku, Taliansku, Maďarsku i Rakúsku. Pred aktuálnou sezónou sa ale vrátil tam, kde sa jeho kariéra začínala.

tasr-majtanZdroj: tasr (Tomáš Majtán vpravo bojuje o loptu s hráčom FK Viktoria Žižkov Tomášom Procházkom (vľavo) v prípravnom zápase 9. júla 2006 v Bratislave.)

Do žltočierneho sa Tomáš vrátil ako vyzretý futbalista. Prehovoriť ho na návrat do materského klubu veľký problém nebol. „Vždy som mal predstavu, že na záver kariéry by som sa chcel vrátiť a Interu pomôcť. O to jednoduchšie bolo nájsť dohodu s generálnym manažérom klubu Ľubom Taldom. Zmluvu som podpísal do konca aktuálneho ročníka,“ prezradil Tomáš, ktorý sa stal bezprostredne po príhode do klubu jeho ťahúňom. Ciele pre nadchádzajúce obdobie má zadefinované úplne jednoznačne: „Okamžitý návrat do II. ligy. Klub ako Inter predsa iné ambície mať ani nemôže. A povedal by som to ešte inak. Inter nepatrí do III., ale ani do II. ligy. Inter patrí jednoznačne medzi elitu.“ A k návratu medzi tých najlepších chce pomôcť svojmu klubu práve tým, v čom je najlepší – dávaním gólov.

V sezóne 2007/2008 mu to pod vedením Vladimíra Koníka sypalo. V II. lige zaznamenal 16 presných zásahov a bol najlepším strelcom súťaže. V aktuálnom ročníku začal tiež zostra. Ivanke pri Dunaji nasúkal hetrik a presadil sa aj proti Rači. Po dvoch kolách má na svojom konte už štyri zásahy. „Priznám sa, pred súťažou som celkom presne nevedel, čo od jednotlivých súperov očakávať. Nevedel som odhadnúť, aká je ich sila. Samozrejme, to že sme vstúpili do ligy dvoma víťazstvami, a to dokonca na ihriskách súperov, ma teší. Tešia ma samozrejme aj moje štyri góly,“ konštatuje s úsmevom na perách produktívny útočník. Skúsenosti mu nechýbajú, veď má už 32 rokov. A hoci jeho aktuálnou prioritou je vystrieľať Interu postup, pozerá sa aj do budúcnosti a na vlastnú existenciu po ukončení futbalovej kariéry: „Z futbalového hľadiska neriešim, čo bude na budúci rok. Ak príde nejaká ponuka, budem sa ňou zaoberať, ale momentálne je trend taký, že záujem je najmä o mladších hráčov. Aj preto riešim aj iné veci. Viackrát sme spolu s manželkou navštívili Thajsko. Táto krajina nás veľmi inšpirovala a preto sme si v Malackách otvorili salón ponúkajúci thajské masáže.“

Tomáš zažil aj slávnejšie roky Interu. Pod vedením trénerov Jurkemika a Brezíka si zahral aj najvyššiu slovenskú ligu. To hrávali Žltočierni ešte na Pasienkoch. Aktuálne majú ale domovský stánok v Stupave. Po dueloch v Ivanke pri Dunaji a v Rači sa v sobotu 24. augusta predstavia prvýkrát v ročníku aj na domácom ihrisku. Ich súperom bude o 17:00 Senec. „Inter má skvelú históriu. Klub má vo svojej vitríne množstvo pohárov a ocenení. Mládežnícka sekcia klubu navyše vyprodukovala množstvo talentovaných hráčov. Žiaľ, toto je história. Verím ale, že aj s pomocou sponzorov sa podarí vrátiť Inter tam kam patrí. Nie len do najvyššej súťaže, ale predovšetkým do Bratislavy. Nie len v tomto meste, ale prakticky na celom Slovensku, je trend taký, že množstvo športovísk zaniká a otvára sa ich len minimum. Inter si určite zaslúži pekný štadión priamo v Bratislave,“ skonštatoval s vážnym hlasom Tomáš Majtán. Skúsený útočník verí, že jeho obľúbený klub oba ciele v blízkom časovom horizonte naplní. Postup vyššie vie Tomáš ovplyvniť svojimi gólmi, nuž a presunu klubu do hlavného mesta, chce napomôcť práve tým, že zlepšenými výsledkami bude kredit značky Inter Bratislava neustále stúpať.

VIZITKA
Meno: Tomáš Majtán
Narodený: 30.3.1987 v Bratislave
Výška: 180 cm
Post: Útočník
Materský klub: Inter Bratislava
Úspechy: Majster Slovenska (Žilina 2009-10), Superpohár (Žilina 2010)
Reprezentácia: SVK U21: 13 zápasov / 1g

Kluby:
2006 – 2009 Inter Bratislava
2009                  Petržalka (hosťovanie)
2010 – 2013 MŠK Žilina
2012                  Baník Ostrava (hosťovanie)
2014                  Górnik Zabrze
2014 – 2015 FK Senica
2015 – 2016 Spartak Trnava
2016 – 2017 1. FK Příbram
2017                  Racing Rím
2017                  Mezőkövesdi SE
2018                  MFK Skalica
2018 – 2019 ASK-BSC Bruck/Leitha
2019 –                Inter Bratislava