O klube

Futbalový klub Inter Bratislava je klub s bohatou históriou. Až do roku 2004 stál za klubom Slovnaft. Od roku 2004 sa futbalový klub osamostatnil od AŠK Inter Bratislava a vznikol FK Inter Bratislava a.s., kde sa pod vedením vtedajších majiteľov začal výkonnostný pád. Paradoxne na jar 2009 napriek víťazstvu Interu v prvej lige a teda návratu do najvyššej súťaže – Corgoňligy, sa majitelia klubu rozhodli FK Inter Bratislava a.s. predať. Noví majitelia následne uplatnili svoje právo Inter Bratislava premenovať na FK Senica a sídlo klubu preniesli do Senice.

Vyzeralo to, že klub zanikne, no, našťastie, sa tak nestalo. Nezisková organizácia INTER BRATISLAVA, občianske združenie prevzala zodpovednosť za fungovanie klubu a tak sa začalo “znovuzrodenie” Interu.

Momentálne sa klub rýchlo rozvíja. Od roku 2016 spolupracuje s klubom AS Trenčín a FC Stupava. Stále sa však drží filozofie, ktorou je kvalitná a koncepčná práca s mládežou (kategórie U5-U19).

Družstvá FK Inter Bratislava pôsobia aktuálne v nasledujúcich súťažiach:

A-mužstvo – II. celoslovenská liga
U19 – II. liga SD U19 ZsFZ
U19 (B)  III. liga SD BFZ (SD3R)
U17 – II. liga MD U17 ZsFZ
U15 – I. LSŽ – U15
U14 – I. LSŽ – U14
U13 – I. LMŽ – U13
U12 – I. LMŽ – U12
U11 – BFZ – PRÍPRAVKA sk. A1 (PMA1)
U10 – BFZ – PRÍPRAVKA sk. B1 (PMB1)
U9 BFZ – PRÍPRAVKA sk. C (PMC)

Kategórie predprípraviek (U8 – U5) nie sú zaradené v žiadnej súťaži, zúčastňujú sa však rôznych turnajov.