O klube

Až do roku 2004 stál za klubom Slovnaft. Od roku 2004 sa futbalový klub osamostatnil od AŠK Inter Bratislava. Vznikol FK Inter Bratislava a.s. – a pod vedením vtedajších majiteľov sa začal výkonnostný pád. Paradoxne na jar 2009 napriek víťazstvu Interu v prvej lige a teda návratu do najvyššej súťaže – Corgoňligy, majitelia klubu sa rozhodli FK Inter Bratislava a.s. predať. Noví majitelia následne uplatnili svoje právo Inter Bratislava premenovať na FK Senica a sídlo klubu preniesli do Senice.

Za normálnych okolností by to všade vo svete znamenalo zánik klubu. Zánik Interu, veľkého futbalového klubu, zánik silnej a tradičnej značky. Že sa tak nestalo, je zásluha fanúšikov združených v INTER FAN-CLUBe, bývalých hráčov, trénerov, mladých hráčov a ich rodičov a ďalších nadšencov. Od roku 1993 existujúce občianske združenie INTER FAN-CLUB s vlastným IČO, DIČ a bankovým účtom sa v júli 2009 pretransformovalo na Inter Bratislava, občianske združenie, zaktualizovalo svoje stanovy a sídlo, rozšírilo členské rady a zvolilo nové vedenie. Po dohode s novými majiteľmi pôvodného Inter Bratislava,, a.s. z Senice prevzalo do svojej správy trofeje klubu, vzalo si na starosť ďalšie športové uplatnenie chlapcov, registrovaných hráčov bývalého Interu Bratislava a.s. (dnes FK Senica a.s.) a rozbehlo športovú činnosť mládežníckych družstiev pod názvom FK Inter Bratislava už v sezóne 2009/2010.

Obrat bol možný vďaka ústretovosti nových majiteľov bývalého Interu. Podľa futbalových noriem noví majitelia zo Senice mali práva na všetkých hráčov – vrátane mládeže – a bez ich súhlasu nebol možný prestup žiadneho hráča do iného klubu. Po dohode s nimi sa mládež patriaca už pod FK Senica rozdelila na dve osobitné mládežnícke základne – v Senici a v Bratislave. Zodpovednosť za ďalší rozvoj mládeže v Bratislave zmluvne teda prebral Inter Bratislava, občianske združenie.

Súčastne na SFZ začali práce na zmene futbalovej legislatívy tak, aby rozdelenie legitímnym spôsobom bolo skutočnosťou aj po formálnej stránke. Od FK Senica sa po sezóne 2009/10 oddelil FK Inter Bratislava nielen de facto, ale aj de iure a jeho činnosť zastrešovalo už spomínané občianske združenie.
Hneď do prvej novodobej sezóny 2009/2010 nastúpil Inter so všetkými mládežníckymi tímami, ako sme boli na ne zvyknutí z minulosti, iba dorast bol iba jeden – U19. Ten svoju súťaž hneď v prvom roku existencie suverénne vyhral a postúpil do tretej ligy, ktorú následne tiež “preletel” a v súčasnosti pôsobí v druhej slovenskej dorasteneckej lige, z ktorej len nezmyselným nariadením SFZ nemôže postúpiť skôr, ako nebudú muži Interu hrať prvú alebo druhú ligu…
Do sezóny 2010/2011 vznikol kolektív U17 a po ročnej prestávke aj tím mužov (A-tím), a to najmä preto, aby sa futbalu v Interi mohli po prechode z mládežníckych kategórií venovať aj hráči, ktorí nebudú pokračovať v profesionálnom futbale. Naviac tlak fanúšikov (a to paradoxne nielen INTERU) po opätovnom etablovaní sa seniorského tímu pod hlavičkou FK INTER Bratislava sa nedal prehliadať, pretože aby mala Bratislava jediný prvoligový a žiadny druholigový tím, to je skutočne málo a pre rozvoj futbalu úplne nedostatočný počet!

• Do leta roku 2014 družstvo mužov 3x postúpilo:
  • Víťaz 5. ligy Bratislava-mesto: 2010/11
  • Víťaz 4. ligy Bratislava-mesto: 2011/12
  • Víťaz Majstrovstiev kraja Bratislava-mesto: 2013/14

a momentálne pôsobí v 3. lige, skupina Bratislava. Dorasty hrajú 2. slovenskú ligu, žiaci 1. slovenskú ligu, prípravky najvyššie regionálne súťaže. Futsalisti hrajú 1. bratislavskú ligu a najvyššiu súťaž veteránov – Ligu 40.
Pod hlavičkou občianskeho združenia Inter Bratislava a FK Inter Bratislava a.s. pôsobia družstvá v nasledovnej štruktúre:

Futbal: