O prehre Interu rozhodla posledná desaťminútovka

Futbalisti Interu Bratislava majú za sebou druhý jarný zápas. Žiaľ ani v ňom im body dopriate neboli. Proti Bardejovu stratili víťazstvo v záverečnej desaťminútovke. Zopakovala sa tak situácia spred týždňa, keď o výhru v Liptovskom Mikuláši prišli až v záverečnej fáze stretnutia.

gz0d0175

INTER BRATISLAVA – PARTIZÁN BARDEJOV 2:3 (2:1)
Góly: 12. a 19. Issa – 44. Človečko, 84. Katona, 90. Staško (pen.)
ŽK: 27. Kochan, 44. Šulc – 37. Micherda, 86. Belunek
RozhodovaliRichard Sedlár – Mária Súkeníková, Jakub Košecký
Divákov: 211
Zostava Inter: Goga – Štrba, Šalata, Kochan, Labuda, Šulc (C), Fedor (46. Jacko), Bilić, Damien Marie, Adekunle Issa (84. Vlček), Ekangamene
Zostava BardejovGmitter – Berežný, Rocheu, Bartek, Belunek, Kica (C), Človečko (82. Katona), Keresteš (69. Staško), Lipták, Milunović (77. Stachura), Micherda

Vstup do zápasu mali naši chlapci skvelý. Už v 5. minúte vymysleli rýchly protiútok, ktorý Bardejovčania s námahou odvrátili na roh. V 10. minúte pokúšal šťastenu Šulc, jeho strelu ale brankár Partizánu kryl. Aktivitou hýril Issa. Už v 12. minúte sa postaral o prvú zmenu skóre. O sedem minút neskôr si nigérijský útočník povedal, že keď to ide, škoda to nevyužiť. Usman Adekunle prekonal Gmittera aj druhýkrát a zdalo sa, že Inter tento zápas zvládne. Na svojho spoluhráča sa pokúsil nadviazať Damien Marie, jeho kľučkovanie v pokutovom území ale hostia odvrátili na roh. V závere prvého dejstva zdvihli hostia prvýkrát výstražný prst. Človečko sa oprel do lopty a krížnou strelou prekonal Gogu. Gól do šatne sa ukázal ako veľmi zlý signál do druhého dejstva.

Inter si mohol po zmene strán svoj tesný náskok poistiť, ale svoje šance nepremenil. Po hodine hry trafil Damien Marie z dobrej pozície iba brankára Partizánu a v dobrej pozícii sa nepresadil ani kapitán Šulc. A kým domáci svoje príležitosti nepremenili, hostia trestali s nekompromisnou efektivitou. Striedajúci Katona bol na ihrisku iba 120 sekúnd a 6 minút pred uplynutím hracieho času vyrovnal. To najhoršie ale žltočiernych iba čakalo. Ďalší striedajúci hráč Staško premenil v 90. minúte jedenástku a rozhodol o výhre Bardejova 3:2. Vstup do odvetnej časti Interu nevyšiel, po dvoch prehrách ho čaká zápas jari proti Petržalke.