OZNAM: Súťaže riadené SFZ a BFZ sú prerušené, tréningy už iba online

Z dôvodu nových opatrení Úradu verejného zdravotníctva Slovenskej republiky prijatých na zamedzenie  šírenia vírusového ochorenia COVID-19 klub FK Inter Bratislava pozastavil klasický tréningový proces prvého tímu a všetkých mládežníckych kategórií od U5 až po U19 s účinnosťou od 15.októbra až do odvolania. Všetky futbalové stretnutia, ktoré boli na programe po 15. októbri 2020 sú odložené na neurčito.
gz0d0029

Klub plne rešpektuje všetky bezpečnostné opatrenia prijaté štátnymi orgánmi k zamedzeniu šírenia ochorenia COVID-19, zároveň však kladie dôraz na zdravý životný štýl.  Klub sa rozhodol prejsť na  “dištančné trénovanie” založené na špeciálnom prístupe trénera a vo forme rôznych online tréningov a domácich úloh.

O prerušení súťaží informoval aj Slovenský futbalový zväz (SFZ) na svojom webovom portáli: Vzhľadom na účinnosť nariadenia vlády SR a Ústredného krízového štábu SR zo dňa 12. októbra 2020 o uzavretí internátov a stredných škôl, ktoré prechádzajú na dištančnú výučbu,  SFZ pozastavuje (prerušuje) všetky súťaže mládeže, žien a dievčat riadené SFZ od 12. októbra 2020 vrátane a stretnutia sú odložené na neurčito.

Športovo – technická komisia Bratislavského futbalového zväzu na základe nových opatrení Úradu verejného zdravotníctva Slovenskej republiky prerušuje súťaže BFZ vo všetkých vekových kategóriách s účinnosťou od 15.10.2020 do odvolania. Zároveň vyzýva všetky futbalové kluby v pôsobnosti BFZ k dodržiavaniu prijatých opatrení. O ďalšom priebehu pokračovania súťaží BFZ rozhodne po uvoľnení opatrení zo strany štátnych orgánov Slovenskej republiky.

Opatrenie Úradu verejného zdravotníctva Slovenskej republiky pri ohrození verejného zdravia z dňa 14.10.2020 si prečítajte tu.

COVID-19 na Slovensku v číslach
statistika-k-15-10-2020Zdroj: www.korona.gov.sk
Prehľad najdôležitejších zmien od 15.10.2020
  • zatvárajú sa všetky kúpaliská, akvaparky, wellness/fitness centrá, prevádzky kultúrnych predstavení (kiná, divadlá…),
  • počet zákazníkov v prevádzkach: max. 1 osoba na 15 m2, vstúpiť môžu len osoby s telesnou teplotou najviac 37 °C,
  • prevádzky verejného stravovania môžu podávať jedlo a nápoje v exteriéroch (terasy) a predávať zabalené so sebou,
  • hromadné podujatia sa môžu konať len do 6 osôb, výnimkou sú napríklad podujatia najvyšších súťaží (hokej, futbal…)
  • je povinné mať prekryté nos aj ústa v exteriéri, interiéri a prostriedkoch verejnej hromadnej dopravy,
  • osoby nad 65 rokov majú vyhradený čas na nákup potravín a drogérie od 9:00 do 11:00 (pondelok až piatok); môžu však využiť aj iný čas.

Zdroj: www.korona.gov.sk

Zároveň odporúčame sa riadiť pokynmi RÚVZ a dodržiavať správnu prevenciu pred týmto ochorením:

• Noste rúško,
  • od ostatných si držte odstup aspoň 2 metre,
  • umývajte si ruky často mydlom a vodou, najmenej pod dobru 20 sekúnd. Ak nie je k dispozícii mydlo a voda, je potrebné použiť dezinfekčný prostriedok na ruky na báze alkoholu
  • nedotýkajte sa neumytými rukami očí, nosa alebo úst
  • zakryte si nos a ústa pri kašľaní a kýchaní jednorazovou papierovou vreckovkou a následne ju zahoďte do koša
  • vyhýbajte sa blízkemu kontaktu s ľuďmi, ktorí javia príznaky nádchy alebo chrípky
  • ak ste chorý, kontaktujte svojho ošetrujúceho lekára, ktorý určí ďalší postup liečby, doma na lôžku sa z ochorenia liečte v samostatnej izbe
  • v domácnosti dbajte na zvýšenú dezinfekciu povrchov

Viac informácií je dostupných na www.korona.gov.sk  alebo na stránke RÚVZ v sekcii “COVID-19”

V prípade ďalších otázok je možné kontaktovať Regionálny úrad verejného zdravotníctva so sídlom v Bratislave – 0917 426 075 alebo Úrad verejného zdravotníctva Slovenskej republiky – 0917 222 682, novykoronavirus@uvzsr.sk