Paráda! V Stupave sme zdolali aj Poprad

V dnešnom zápase sme v Stupave privítali druhý celok tabuľky 2. ligy FK Poprad. V tohtosezónnych vzájomných meraniach síl sme mali pred zápasom bilanciu 2 prehry. 

dsc_0367-2-1

Náš popradský súper nastúpil do zápasu bez najväcšej opory a bývalého reprezentanta Stana Šestáka. Prvý polčas dnešného stretnutia sa niesol vo veľmi opatrnom duchu. Výraznejšie šance si nevytvorilo ani jedno mužstvo a divákov zo sedadiel zdvihol akurát tak sporný zákrok v 16-ke, po ktorom skončil na zemi náš Gabriel Bezák. Penalta sa však nekopala a do kabín sa tak šlo za stavu 0:0.

Druhý polčas bol ale oveľa zaujímavejší. Úvod druhej štyridsaťpäťminutovky vyšiel lepšie hosťom, ktorí sa dostávali do šancí a viackrát nás zachraňoval brankár Pastornický. Potom sme však začali hrať my. V 20. minúte sa do pokutového územia rútil Issa Adekunle a hosťujúci hráč ho sťal na okraji 16-ky. Vyzeralo to na čistú penaltu, avšak hralo sa ďalej. Spravodlivosť sa o 8 minút ukázala, keď sa po parádnom pase Adekunleho presadil Gabo Bezák – 1:0. Záver zápasu sme už zvládli a naša víťazná séria tak trvá už 4 zápasy.  

FK Inter Bratislava – FK POPRAD 1:0 (0:0)

Góly: 74. Bezák
Karty: 74. Bezák (INB), 87. Baldovský (INB) – 72. Hric (PPD)
Inter: Pastornický – Šalata, Tóth, Kochan, Shimon, Baldovský, Labuda, Petráš (C), Šulc, Issa, Bezák 
Poprad: Malec – Maťaš, Hric, Palša (C), Kica, Kopúnek, Medak, Hatok, Jančo, Kukoľ, Šašinka
Rozhodovali: Gabriel Michlian – Matej Barenčík, Martin Vitko
Počet divákov: 402

Autor: Matej Kraus Foto: Vanessa Hassová