Po zaváhaní v Rohožníku, sme doma opäť zvíťazili

Zaváhanie z minulého týždňa chceli zverenci Michala Pančíka odčiniť hneď v nasledujúcom domácom zápase. V zápase 7. kola  TIPOS III. Ligy Bratislava zvíťazili nad súperom FC Malacky 4:1. Po prvom polčase žltočierni odchdázali do kabíny s jednogólovým mankom. V druhej časti stretnutia sa však spustila ofenzívna lavína Interistov, z ktorej padli 4 góly do siete hostí.

gz0d0346

Zostava FK Inter Bratislava: Chudý, Lörincz, Doufikar, Tóth, Pollák (54. Lopes), Kochan (81. Sabo),  Majtán, Zeleník (54. Majcher),  Petráš (86. Hrebačka), Lamine (77. Antošík), Kapuadi
Góly: 53. Pollák, 64. a 71. Majtán, 90. Lörincz
ŽK: 22. Lamine

Zostava FC Malacky: Krkošek, Rupec, Kovárik (C), Bakrač, Sagula, Miklušičák, Vučić, Livora (83.Velický), Sepulveda, Michalek (76. Pacho), Yenne (53. Michalovič)
Góly: 10. Yenne

Rozhodovali: Henček – Hudy, Srna
Počet divákov: 148

Hostia v doterajšom priebehu ligy nazbierali 7 bodov, nachádzali sa v druhej polovici tabuľky. Úvod zápasu patril hosťom, posilneným o hráčov prvoligového FK Senica. Najmä hráč s číslom 10 Tenton Yenne ukázal svoju kvalitu a často zamestnával našu obranu. V 8. minúte hostia pohrozili prvýkrát, keď zblokovanú strelu bezpečne schoval do náručia Chudý. O dve minúty neskôr však už išli do vedenia. Na pekný center si nabehol Yenne a jeho volej skončil za bezmocným brankárom žltočiernych – 0:1. O dve minúty sa rovnaký hráč mohol radovať opäť, ale jeho individuálny prienik zachránil pred bránkovou čiarou mladík Lörincz. Po tomto momente sa k slovu dostali aj Interisti. Kochanova strela prvýkrát preverila brankára hostí. V 27. minúte vytiahol zázračný zákrok zoči voči hosťujúcemu útočníkovi opäť domáci brankár Chudý, ktorý sa pomaly ale isto stáva miláčikom žltočiernych fanúšikov. Následnú nádejnú šancu Petráša na druhej strane zneškodnil hosťujúci Krkošek. Do polčasu sa už nič vážnejšie neudialo, a tak sa po rozpačitom výkone z našej strany išlo do kabín za nepriaznivého stavu 0:1.

Do druhého polčasu chlapci nastúpili s cieľom zvrátiť výsledok zápasu. Tento úmysel sme začali napĺňať už v 53. minúte. Po šanci Zeleníka sa odrazená lopta dostala ku Pollákovi, ktorý ju nasmeroval do prázdnej brány – 1:1. Prestriedali sme, na ihrisko sa dostali Majcher a Lopes, ktorí hru ešte viac oživili. Práve druhý menovaný posadil krásny center na hlavu osamoteného Majtána, jeho pokus smeroval len do ľavej žrde Krkošeka. O dve minúty si to už náš kapitán vynahradil, keď si v šestnástke spracoval loptu a „špicom“ ju umiestnil do horného rohu hosťujúcej brány – 2:1. Tlak pokračoval, Lamine umne vysunul Majchera. Ten si obhodil hosťujúceho brankára, ktorému neostalo nič iné iba faulovať a rozhodca nariadil pokutový kop. K lopte sa postavil Tomáš Majtán a svojím desiatim gólom v sezóne zvýšil stav stretnutia na 3:1. Hru sme následne až do konca zápasu kontrolovali. V 90. minúte sa vybral na výlet obranca Lörincz. Po presnom centri sa zbavil domáceho obrancu a chladnokrvne prestrelil brankára hostí – 4:1. Následne rozhodca ukončil stretnutie. Pre našich chlapcov to bolo už šieste víťazstvo v prebiehajúcej sezóne a znamená, že aj po 7. kole TIPOS III. Ligy Bratislava sme sa udržali na čele tabuľky.

NAJBLIŽŠÍ ZÁPAS ODOHRÁME UŽ TÚTO SOBOTU 21. SEPTEMBRA O 16:00 HOD PROTI TÍMU ŠK Báhoň na ihrisku súpera.