Prvé jarné víťazstvo Interu v réžii navrátilcov do zostavy

Futbalisti Interu sa dočkali prvého jarného víťazstva. Čakanie naň trvalo dlhých 12 zápasov. Triumf sa zrodil napokon v poslednom domácom stretnutí proti Šamorínu. Gólovú pečať na dlho očakávanej výhre majú hráči, ktorí v uplynulom období v zostave chýbali. Issa sa vrátil po disciplinárnom treste a Kubo Šulc zasa po prekonaní zdravotných problémov.

gz0d0075

FK Inter Bratislava – ŠTK Fluminense Šamorín 3:2 (0:0)
Góly: 62. Issa, 83. a 90. Šulc – 70. Pančík, 90+3. Almási (pen.)
ŽK: 53. Ekanganeme, 79. Šulc – 74. Kopičár
Rozhodovali: Ľuboš Kačenga – Peter Čajka, Michal Budáč
Diváci: 143
Inter: Hrdlička – Šalata (C), Tóth, Kochan, Šulc, Gilian, Baldovský (83. Bilič), Marie (57. Haladej), Issa (69. Jacko), Ekangamene, Pavlovič
Šamorín: Hajdúch – Diogo, Magda, Štrbák, Fujak – Kopičár, Németh, Luquinhas (58. Pančík) – Pittner (67. Čunta), Almási, Almaský (81. Méry)

Žltočierni išli za víťazstvom od úvodného hvizdu. Už v 5. minúte si postavil loptu Marie, jeho priamy kop zastavil múr hosťujúceho tímu, lopta sa následne odrazila ku Kochanovi, jeho pokus ale bránu minul. O pár minút neskôr dal o sebe vedieť prvýkrát Issa. Talentovaný Nigérijčan bol po dvojzápasovej pauze oddýchnutý, jeho strela z pravej strany sa ale medzi žrde nevpratala. Plynula 25. minúta a k slovu sa dostal aj ďalší hráč, ktorý trénerskému zboru v minulých dueloch chýbal. Rovnako hlavička Jakuba Šulca ale priestor brány minula. Nezaháľali ani hostia, do príležitostí sa dostali Almási, Štrbák i Magda. Hrdličku ale neprekonali a tak odchádzali oba tímy do kabín s čistým kontom.

Vrece s gólmi sa pretrhlo až po hodine hry. Ako prvý rozvlnil sieť Issa. Jeho mierne tečovaná strela spoza šestnástky odštartovala v Stupave gólovú spŕšku. V 70-tej minúte bolo vyrovnané. Hrdličku prekonal striedajúci Pančík. Ten bol na ihrisku v tej chvíli iba 12 minút a pri gólovej koncovke profitoval zo spolupráce Németha s Almásim. Zápas dostal nový náboj. V záverečnej desaťminútovke nechýbala strelecká chuť Šulcovi. Aj jeho pokusu pomohol teč súpera, nič to ale nezmenilo na fakte, že od 83-tej minúty domáci vyhrávali. Prvé jarné víťazstvo nabralo ešte reálnejšie kontúry v 90-tej minúte. Bilić potiahol akciu po ľavej strane, v šestnástke našiel Šulca a najlepší strelec Interu sa zblízka nepomýlil a prestrelil brankára Hajdúcha. V nadstavenom čase ešte Almási upravil z jedenástky na 3:2, ale Interu to radosť zo zisku troch bodov už nevzalo.

Miroslav Jantek: „Som rád, že sme konečne vyhrali. To čakanie naň bolo dlhé. Nechceli sme si pripustiť, že by sme odohrali celú jarnú časť bez víťazstva. Musím ale skonštatovať, že sa nerodilo ľahko. Súper mal svoju kvalitu. V prvom polčase sa hral medzišestnástkový futbal. Vytvorili sme si pár príležitostí, ale nejaké si vypracoval aj súper. Po zmene strán nám pomohol prvý gól, ale neskôr sme zaváhali a Šamorín vyrovnal. Napriek tomu som nestrácal vieru. Bol som presvedčený, že konečne vyhráme. Chlapci chceli dosiahnuť víťazstvo a dali do toho úplne všetko. Dosiahli sme ďalšie dva dôležité góly a chcel by som sa chlapcom poďakovať, že išli víťazstvu naproti. Rovnako do posledného stretnutia pôjdeme s cieľom získať tri body.“

Celý zápas  si môžete pozrieť tu.
Výsledky a program zápasov si môžete pozrieť tu.
Tabuľka II.ligy SFZ
Prejsť do archívu článkov

Posledný zápas sezóny 2018/2019 odohráme v sobotu 25. mája na trávniku súpera  Odeva Lipany.