Prvé tréningy nováčikov

Ako sme Vás už informovali, koncom apríla a začiatkom mája organizoval náš klub výber detí do prípraviek. My sme sa boli pozrieť na prvých tréningoch týchto detí, konkrétne kategórie U6.

14

„Do tejto kategórie bolo vybraných 16 detí, z ktorých sa do tréningového procesu zapojilo zatiaľ len 11. Zvyšné deti sa nemohli zapojiť z rodinných či zdravotných dôvodov, no od budúceho týždňa sa naplno zapoja,“ povedal tréner tejto kategórie Dominik Ivanko, ktorý nás oboznámil aj o priebehu tréningu.  

„Zatiaľ sme sa na tréningoch zamerali najmä na pohybové schopnosti. Väčší podiel tvorili cvičenia bez lopty, rôzne pohybové hry a naháňačky. Začiatok tréningu je, samozrejme, venovaný dochádzke, potom prechádzame na jednoduchšie a zložitejšie cvičenia. Tréning trvá 60-70 minút, pretože potom už deti nie sú sústredené. Dôležitý je aj pitný režim, preto si deti môžu kedykoľvek počas tréningu odbehnúť.“  

Zaujímalo nás, ako by tréner tieto tréningy doposiaľ zhodnotil. „Z môjho pohľadu sú tieto tréningy zaujímavé. Ak sa deti sústredia (ak práve neštartuje z letiska lietadlo, alebo neletí helikoptéra – smiech) je vidieť, že cvičenie pochopili. Veľmi veľa urobí ukážka cvičenia, preto ho ukážem aj trikrát. Najdôležitejšia je organizácia a správne načasovanie jednotlivých cvičení, aby deti bavili a robili ich s radosťou.“

A aká je na tréningoch atmosféra? Boli už aj slzy? „Slzičky ešte neboli, no jedna kuriozita sa mi stala a to taká, že chlapec sa bál povedať mi svoje meno. Atmosféra je uvoľnená, pretože chlapci sa ešte nepoznajú a skúšajú, čo si môžu dovoliť čo nie.”

„Najbližšie plány s týmto ročníkom sú také, že budú trénovať do konca sezóny raz týždenne a od budúcej sezóny budú pokračovať tréningy dvakrát do týždňa,“ povedal na záver Dominik.

 

no images were found