Richard Slezák o skončení úspešnej série

Posledný zápas proti MFK Skalica nám ukončil osemzápasovú sériu bez prehry, počas ktorej sme si pripísali 6 výhier a 2 remízy. Viac nám o poslednom zápase aj celej sérií povedal asistent Richard Slezák. 

gz0d0016

Stretnutie so Skalicou sme mali výborne rozohrané a ešte v poslednej minúte sme mali v rukách bod za remízu 1:1, ten nám však súper vzal po góle z prvej minúty nadstaveného času, “To že sa nám prerušila séria bez prehry mňa ako trénera až tak netrápi. Zápas proti Skalici mal naozaj výbornú úroveň, súper bol veľmi kvalitný a skúsený. Náš mladý tím takéto tažké zápasy potrebuje a je skvelé vidieť, ako sa každým jedným tréningom a zápasom chlapci posúvajú ďalej,” povedal na úvod asistent nášho áčka. 

Zápas sme prvýkrát v sezóne začali v netradičnom rozostavení, kde dostali priestor všetci traja stopéri. K z jarej časti overenej dvojke Petráš – Šalata sa pridal ešte Andrej Štrba, “Trošku sme v zápase pozmenili rozostavenie, avšak nebolo to kvôli súperovi ale kvôli tomu, aby sme si vyskúšali viacero variant a dali šancu hráčom, ktorí nemali v posledných zápasoch až takú vysokú minutáž,” vysvetlil Slezák. 

Na otázku kto bol v zápase medzi nami a Skalicou lepším tímom má náš asistent jasnú odpoveď, “Musím povedať, že v zápase proti Skalici sme boli herne lepším mužstvom, avšak čo sa týka efektivity v útoku sme trošku zlyhali a potvrdilo to len, že s týmto máme problém počas celej sezóny.” 

Napriek prehre a skončení série ja však na našich chlapcov hrdý a verí, že práve takéto ťažké zápasy posunú hráčov o level vyššie, “Podstatné ale je, že naši hráči v týchto ťažkých zápasoch zbierajú skúsenosti a učia sa na vlastných chybách, čo ich robí lepšími po mentálnej a hernej stránke a potom sa raz môcť porovnávať aj s takými hráčmi akých má napríklad Skalica,” uzavrel Richard Slezák.