Richard Slezák: “V konečnom dôsledku je 8. miesto zaslúžené”

Na začiatku týždňa sme vám pripravili rozhovor s našim generálnym manažérom Ľubomírom Taldom, ktorý sezónu zhodnotil z pohľadu vedenia. Z trénerského hľadiska ju za realizačný tím zhodnotil asistent Richard Slezák.

gz0d0056

Ako vyzerala z Vášho pohľadu naša premiérová sezóna v 2. lige?
Z pohľadu umiestnenia v tabuľke, kde sme skončili presne v strede si myslím, že všetci môžme byť spokojní. Čo sa týka mňa ako trénera mám z toho trošku zmiešané pocity, pretože sme na jeseň zbytočne postrácali veľa bodov. Na druhej strane ten proces počas, ktorého sa hráči učia a naberajú skúsenosti sa nedá urýchliť a tak v konečnom dôsledku je to 8. miesto asi zaslúžené.

V čom chlapci zaznamenali najväčší progres oproti minulému ročníku ešte v 3. lige?
Veľmi ma teší hlavne to, že možno 70 či 80 percent z kádra, ktorý sme mali v 3. lige, hralo dôležitú úlohu aj tu v 2. lige. Môžme teda povedať, že sme dobre vybrali chalanov, ktorých sme našou kvalitnou prácou rozvíjali a posunuli ich na takú úroveň, aby mohli hrať túto veľmi kvalitnú 2. ligu. Chalani sa počas celej sezóny zlepšovali každým zápasom ale aj tréningom. Postupnými krokmi šli hore po hernej ale aj mentálnej stránke, čo bolo vidieť hlavne na jar. Kľúčové tiež boli posily v podobe Issu Adekunleho a Amira Ben Shimona, ktorí tomu tímu dodali ešte väčšiu kvalitu.

Ktorí hráči Vás svojimi výkonmi počas celej sezóny potešili?
Nechcem nejak vyzdvihovať jednotlivcov. Bavíme sa predsa o futbale a to je kolektívny šport. Ako som už spomenul každý jeden z chalanov zaznamenal progres a to ma teší asi najviac. Keď už ale mám niekoho pochváliť, tak to je Pico Petráš, ktorý odohral v jeho veku opäť výbornú sezónu.

Generálny manažér v našom rozhovore chválil kapitána Pica Petráša, ako by ste Vy ohodnotili jeho prínos do tímu?
V každom zápase bol lídrom a myslím si, že aj on sa nejakým spôsobom pretočil na našu filozofiu a pre neho to môže byť veľké plus, keď sa raz dá na dráhu trénera alebo funkcionára v nejakom klube. Celú sezónu ťahal “káru”, či už sa darilo alebo nie, za čo mu patrí veľká vďaka.

gz0d0509

Ako by ste si predstavovali zloženie mužstva do budúcej sezóny?
Určite všetci čo sme v klube za to zodpovední, tak si spolu sadneme a rozoberieme, akými krokmi by sme mohli Inter ako klub zase posunúť o stupienok vyššie. Momentálne prebiehajú rokovania o zmluvách s chalanmi, ktorých si vieme predstaviť v klube aj počas budúcej sezóny a čo sa týka nových hráčov, tak na nich sa samozrejme pracuje ale dajme si nejaký čas kým budú veci v takom štádiu, aby sa o tom mohlo verejne informovať.

Na akých postoch by sme možno potrebovali posilniť?
Každý tréner si praje, aby mu do tímu prišla kvalita a ja verím, že pre budúcu sezónu trafíme tých správnych hráčov, ktorých sa nám podarí dobre zapracovať do tímu a som tiež presvedčený, že chalani, ktorí sú s nami už od 3. ligy majú stále priestor posunúť sa vyššie.

Poďakovanie Richarda Slezáka za sezónu 2017/2018:
Chcel by som na záver poďakovať nášmu majiteľovi Petrovi Hasoňovi, ktorý je ten človek čo nám umožnil, aby sa toto všetko mohlo diať a mohli sme hrávať svoje zápasy na vlastnom štadióne v Stupave. Je to naozaj obdivuhodné, koľko do klubu investuje času a peňazí. Tiež chcem poďakovať AS Trenčín za to, ako náš klub posúvajú po športovej ale aj personálnej stránke. Myslím tým trénerov alebo nášho generálneho manažéra Ľuba Taldu, s ktorým je naozaj radosť pracovať. Nám trénerom sa potom oveľa lepšie pracuje, keď cítime, že ľudia v klube sú rovnako presvedčení o filozofii a veciach, ktoré sú v klube nastavené. Ešte raz jedno veľké ďakujem!

Foto: Anton Martinec