Richard Slezák: “Zápas s Trebišovom hodnotím pozitívne.”

Futbalisti Interu sa po dvoch týždňoch predstavili na domácom trávniku, kde hostili SLAVOJ Trebišov. Zápas veľa futbalovej krásy nepriniesol, nakoniec ho rozhodol až vlastný gól trebišovského kapitána Kolbasa, ktorý po rohovom kope nešťastne zrazil loptu za chrbát svojho brankára.

22404043_1828113903884698_1654826292_o

Richard Slezák, ktorý je v tejto sezóne asistentom Interu hovorí, že pred zápasom hráčov upozorňovali, že ich nečaká žiadny ľahký súper, “Pred stretnutím sme chlapcov upozorňovali, že to bude veľmi ťažký súper. Tím Trebišova je na tom defenzívne veľmi dobre, aj v zápase s nami sa ukázali, že sú dobre organizovaní a sústredia sa výlučne na defenzívu a občasné vyrážanie do rýchlych brejkov.” Väčšinu zápasu mali pod kontrolou hráči domáceho celku a súpera v podstate za 90 minút nepustili ani do jednej vyloženej šance, Rišo Slezák priznáva, že v zápase to bolo hlavne o trpezlivosti, “V zápase sme museli byť veľmi trpezliví, aby sme sa tam vôbec dostali. Ako som už spomínal, súper bol veľmi huževnatý a v defenzíve sa dokázal rýchlo presúvať, čo nám robilo veľké problémy.”

“Žltočierni” však mohli mať zápas o mnoho jednoduchší, keby v 5. minúte premenil obrovskú príležitosť Erik Prekop. Ten mohol doraziť do prázdnej brány strelu Labudu, ktorá sa predtým odrazila od brvna, “Opäť škoda, že sme hneď v úvode zahodili obrovskú šancu, aj neskôr v závere zápasu, keď to už súper otvoril sme mohli zápas rozhodnúť, bohužial, nedali sme druhý gól a zápas bol dramatický až do poslednej minút,” povzdychol si asistent Slezák.

Stretnutie ale nakoniec skončilo v prospech Interu a domáci si tak udržali domácu neporaziteľnosť, keď z 5 zápasov získali maximálny počet 15 bodov, “Zápas však hodnotím pozitívne, chlapci podali dobrý výkon, aj keď tam samozrejme boli nejaké chybičky. Sme radi, že máme 3 body a ideme ďalej tvrdo pracovať, aby sme získali ďalšie body do tabuľky aj v Komárne.”

Autor: Matej Kraus