Rozhovor s Miroslavom Jantekom: Byť trénerom v FK Inter je veľkou výzvou a motiváciou

gz0d1022

Máte za sebou polročné fungovanie v klube. Kedy vám bolo na lavičke najťažšie a naopak, ktoré okamihy boli pre vás zatiaľ najpríjemnejšie?
Najkomplikovanejším obdobím počas môjho polročného pôsobenia v FK Inter Bratislava bol úvod sezóny. Nepodarilo sa nám výsledkovo zvládnuť zápasy aj napriek tomu, že sme v nich neboli z pohľadu herného výkonu horším tímom. Prvým väčším sklamaním pre mňa bola prehra v Trebišove, Bardejove a v Dubnici. V týchto zápasoch sme urobili veľmi málo pre úspech. Zápasy, v ktorých hráči išli na maximum, ukázali svoju kvalitu, herný systém a zvládli sa aj výsledkovo, boli pre mňa najkrajšie. Určite potešilo víťazstvo v bratislavskom derby nad Petržalkou v skvelej atmosfére, veľmi dobrý herný výkon a tiež výhra nad Komárnom. Pozitíva prevládali aj po zápase proti Skalici,  ktorý sme výsledkovo neuhrali, ale náš výkon bol proti lídrovi súťaže veľmi dobrý. Pre mňa osobne boli emotívne chvíle aj pri výhre v Prešove, keďže donedávna som tam pôsobil a bol to pre mňa istým spôsobom špecifický zápas.

Ako s odstupom času vnímate rozhodnutie stať sa hlavným trénerom Interu? 
Toto rozhodnutie považujem za veľmi dôležitý krok vo svojej profesionálnej kariére. Našiel som tu veľmi dobre profesionálne vedený klub s jasne koncipovanými športovými aj ekonomickými cieľmi. FK Inter Bratislava predstavuje kultový klub v rámci Československa s veľkou históriou…a novým príbehom. Byť trénerom v takomto klube je veľkou výzvou a zároveň motiváciou dosiahnuť úspech.

Zimovať budeme na desiatej priečke druholigovej tabuľky.
Desiate miesto v aktuálnej druholigovej tabuľke nie je dôvodom na radosť. Nezvládli sme niektoré zápasy, v ktorých sme boli herne lepší než súper a stratili body, ktoré nás stáli lepšie postavenie po jesennej časti. Určite sme nemali prehrať v Trebišove, Bardejove, mohli sme bodovať v Žiari nad Hronom, doma so Skalicou…Doplatili sme na výsledkovo zlý úvod sezóny. Postupne sa prejavovala herná kvalita nášho tímu a individuálne schopnosti hráčov. Zlepšila sa defenzívna fáza hry, čo je pri našom spôsobe futbalu, v ktorom chceme byť herne dominantní, veľmi podstatné. Ak budeme v tomto pokračovať , určite sa posunieme v tabuľke vyššie.

Ešte v rámci jesennej časti sme odohrali prípravný zápas s AS Trenčín. 
Prehrali sme 2:3 v dobrom zápase. Hráči mohli v tomto zápase vnímať rozdiel medzi Fortuna ligou a druhou ligou, získavať nové skúseností. Výkony niektorých našich hráčov boli veľmi dobré. Profesionálnou tréningovou prácou a trpezlivosťou sa môžu posunúť na úroveň najvyššej súťaže. Priestor v tomto zápase dostali aj niektorí noví hráči, keďže určite budeme chcieť byť aktívni aj na transferovom poli.

Kedy začína jarná príprava ?
Prípravu na jarnú časť druhej ligy začíname 9.1.2019. Presná štruktúra tréningového procesu sa tvorí. Súčasťou prípravného obdobia budú aj  prípravné zápasy. Z tých zaujímavejších, našimi súpermi v Stupave budú rakúske kluby Nusiedel / 19.1/a  Mansdorf /22.1/, ďalej Trnava /2.2/, Pohronie /9.2/, Brno- Líseň /23.2/.  Za súpermi pocestujeme do Zlatých Moraviec, Trenčína, Vítkovic.