Skalica ukončila našu sériu bez prehry

Posledný domáci zápas sme odohrali proti Skaličanom, ktorí už dve kolá pred koncom majú istotu fortunaligovej baráže.

gz0d0448

Prvý polčas sme začali aktívne, keď sme hneď v 3. minúte zahrozili po spolupráci Fedora s Adekunlem. Ďalšiu dobrú šancu mal na skórovanie Reuben Yem, ktorý si vypýtal na hranicu pokutového územia prihrávku od Adekunkeho ale brankár Fišan jeho strelu zrazil do rohu. Skalica v prvom dejstve hrozila hlavne po štandardkách, no ani jeden z nebezpečných centrov v sieti Pastornického neskončil. Po štyridsiatichpiatich minútach tak platil nerozhodný stav 0:0.

Druhé dejstvo už bolo na šance bohatšie. Do 60. minúty sa hralo hore dole so šancami na oboch stranách. Prvý však udreli hostia, keď sa v 62. minúte presadil po rohovom kope Hlavatovič – 0:1. Naši chlapci potom zavelili do útoku a odmenou im bol v 74. gól Miltona Kloostera, ktorý preletel obranou súpera a v tvrdom súboji o loptu obehol aj brankára Fišana a vyrovnal tak na 1:1. Milton mal o 10 minút šancu na ďalší gól, keď po parádnej akcii Issu Adekunleho strieľal do protipohybu ale brankár Skalice vytiahol bravúrny zákrok. Ten sa ukázal ako kľúčový, keď potom v 91. minúte udrel hosťujúci Opiela a obral nás tak o osemzápasovú sériu bez prehry.

FK INTER BRATISLAVA – MFK SKALICA 1:2 (0:0)

Góly: 74. Klooster – 62. Hlavatovič, 90+1. Opiela
Karty: 68. Štrba, 76. Adekunle – 54. Mizerák, 74. Szöcs
Inter: Pastornický – Yem, Štrba, Šalata, Petráš (C), Labuda – Baldovský, Kochan – Adekunle, Šulc, Fedor
SkalicaFišan – Švrček, Szocs, Majerník, Mizerák – Opiela, Šebesta – Hlavatovič, Haša, Sombat – Dolný
Rozhodovali: Patrik Kmec – Peter Mihalík, Peter Ličko