Tomáš Šaláta chce vidieť Inter v elitnej šestke

136a0870

Príprava na jarnú časť II. futbalovej ligy je už minulosťou, počas víkendu sa začínajú ostré boje o dôležité body. O tie bude bojovať aj defenzívna veža v srdci obrany Interu Tomáš Šaláta. Na prvý duel žltočiernych v Liptovskom Mikuláši sa spolu so svojimi spoluhráčmi veľmi teší.

Nechýbalo pri tom veľa a Tomáš mohol hrať jarnú sezónu vo farbách AS Trenčín.„Ešte pred začiatkom zimnej prípravy som mal informácie, že by som ju mal začať v Trenčíne. Napokon som ale ostal v Interi“, vysvetľuje Tomáš a dodáva, že toto rozhodnutie mu maximálne vyhovuje: „Ostať v klube bola pre mňa priorita. Veľmi sa mi tu páči. A keďže v Bratislave navštevujem aj vysokú školu, je to pre mňa vhodné riešenie aj z logistického pohľadu.“

Tomáš je stabilným členom žltočiernej zostavy. Na vlastnej koži cíti neustály progres mužstva. „Už na jeseň mala naša výkonnosť stúpajúcu krivku. Zlepšovali sme sa každým zápasom a každým tréningom. Myslím si, že koncom jesene sme hrali na veľmi solídnej úrovni“ zamýšľa sa 193 centimetrov vysoký stopér. Inter je po jesennej časti súťaže na 10.mieste, strata na vyššie pozície je však minimálna. „V tabuľke by sme sa radi posunuli vyššie. Nechceme to ale dosiahnuť utrápenými výkonmi, ale naopak atraktívnou ofenzívnou hrou. Chceme sa prezentovať kvalitnými výkonmi, ktoré sa budú páčiť aj našim fanúšikom. Pojem záchrana u nás nie je vôbec témou dňa. Oveľa viac premýšľame nad elitnou šestkou,“ odhaľuje názor kabíny ambiciózny futbalista.

vion-6

V  zime sa zmenila podoba realizačného tímu. Nový vietor do jeho plachiet vniesol Juraj Ančic. „Z tohto pohľadu je všetko v najlepšom poriadku. Mám pocit, že realizačný tím a hráči si spolu sadli po všetkých stránkach. Dalo by sa povedať, že tá povestná chémia funguje zatiaľ veľmi dobre,“ pochvaľuje si zmenu Tomáš. Na ihrisku býva neprehliadnuteľný. A to nie len svojim herným umením, ale aj verbálnym usmerňovaním spoluhráčov. Je ho skrátka plné ihrisko.  „Nepovažujem sa za typického lídra, ale ak ma tak vníma okolie a spoluhráči, tak ma to samozrejme teší,“ usmieva spoľahlivý obranca a s vážnejšou tvárou dodáva: „Výkony v príprave boli ako na hojdačke. Striedali sme lepšie aj horšie fázy. Verím ale, že na jarnú časť ligy budeme pripravení zodpovedne.“ Už víkend Interistov dokonale preverí. Ich prvým jarným rivalom bude Liptovský Mikuláš. „Bude to ťažký zápas. Majú húževnatý tím. Určite budú o body tvrdo bojovať a nedajú nám nič zadarmo,“ skonštatoval odhodlaným hlasom Tomáš Šaláta.