U 12-tka naložila Skalici 23 gólov, U 14-tka vyhrala v Moravciach

Starší žiaci (U 15 a U 14) sa počas uplynulého víkendu predstavili na trávniku Zlatých Moraviec. U 15-tka nezachytila úvod zápasu a rýchlo prehrávala 0:2. Zápas sa jej už podarilo iba zdramatizovať, keď na 1:2 upravil Dornai. Výhrou nás potešila aspoň U 14-tka, ktorá vďaka gólu Aidiho vyhrala 1:0 a pripísala si do tabuľky veľmi cenné 3 body. U 14-tka je v tabuľke 1. ligy starších žiakov na 4. mieste a ich o rok starší kolegovia sú o päť miest nižšie na 9. mieste.

Mladší žiaci ( U 13 a U 12) zohrali zápasy so Skalicou. Zatiaľ čo U 13 stačil na výhru jeden gól, ktorý dal Blahušiak, U 12-tke sa podarilo vsietiť hneď 23-krát! V zápase zahviezdili Borovský, Marčík a Bottán. Prvý menovaný dal 5 gólov a druhí dvaja po 4. Vyzdvihnúť  však treba výkon celého tímu, keďže nasúkať súperovi 23 gólov a žiadny nedostať, to sa len tak nevidí. U 13-tka je v tabuľke 1. ligy mladších žiakov na 4. mieste a U 12-tka na výbornom 3. mieste.

FC ViON Zlaté Moravce U 15 – FK Inter Bratislava U 15 2:1 (2:0)

Gól: Dornai
Hodnotenie trénera Vargu:
“Tento zápas mal dva rozdielne polčasy. V prvom polčase bol súper agresívnejší, kombinačnejší a vyhrával všetky osobné súboje. Do 20 minúty sme boli pod enornmným tlakom. Nefungovala nám organizácia hry, všade sme boli neskoro, prehrávali sme osobné súboje, presúvanie do ťažiska hry bolo pomalé. Absolútne nám nefungoval stred poľa, nedokázali sme podržať loptu, ľahko sme ju strácali. Druhý polčas po prestriedaní sa chalani zobudili a pod tlak sme dostali domácich. Dokázali sme využívať krídelné priestory a dostávali sme sa za chrbát súpera. Vytvárali sme si strelecké príležitosti a išli sme za gólom. Ten sa nám podarilo streliť. Kombinačne sme sa zlepšili, krátkymi prihrávkami sme prehrávali stred poľa domácich a snažili sme sa až do konca o vyrovnávajúci gól, ale ten sa nám žiaľ streliť nepodarilo.”

FC ViON Zlaté Moravce U 14 – FK Inter Bratislava U 14 0:1 (0:0)

Gól: Aidi
Hodnotenie trénera Majerníka:
“Prvý polčas sme začali trošku nervózne, pri zakladaní útoku prichádzalo k stratám jednoduchých lôpt, či už zlou prihrávkou alebo zlým prebratim lopty (bolo to však zapríčinené horším terénom).  Súper nás napádal a po zisku lopty sa snažil chodiť do našej otvorenej obrany. Viazla nám prechodovú fáza, súper dobre pressoval a nepuštal nás do prečíslenia. Keď sa nám podarilo prekonať pripravnu zónu kolmými prihrávkami na našich útočiacich hráčov , dostávali sme sa aj do zakončenia. Naše šance však ostali nevyužité. V druhom polčase sme stále trpezlivo otvárali hru od brankára a donútili sme súpera prispôsobiť sa našej hre. Vychádzalo nám zakladanie útoku a zlepšili a spresnili sme prechodovú fázu, dostávali sme sa za obranu súpera a do šancí. Mrzí ma, že sme dokázali len jednu využiť. Veľmi som spokojný s predvedenou hrou a herným prejavom, pretože naše víťazstvo nebolo náhodné. Vyrovnali sme sa s nakopavanymi loptami od súpera a trpezlivou hrou sme sa dopracovali k víťazstvu. Ďakujem chalanom za predvedený výkon. ”

FK Inter Bratislava U 13 – MFK Skalica U 13 1:0 (0:0)

Gól: Blahušiak

FK Inter Bratislava U 12 – MFK Skalica U 12 23:0 (9:0)

Góly: Borovský 5, Marčík 4, Bottán 4, Štefanovič 2, Kočan 2, Gbelský, Ragan, Jenčo, Pavuk, Zajac,
Belašič

Hodnotenie trénera Kapouna:
“Tento zápas sme zvládli podľa mojich predstáv. Dominovali sme herne, výborní sme boli v súbojoch 1:1 a predviedli sme pekné kombinácie s peknými góly. Teší ma aj fakt, že okrem jedného ofenzívneho hráča dali všetci minimálne jeden gól a pridali sa k nim aj hráči z obrany. V defenzívnej časti sme dobre vychádzali z rozohrávky brankára, do konca 2 góly sme dali po výbornom prechode z obrannej zóny, po ktorom sa súper ani nedotkol lopty. Som rád, že sme sa neprispôsobili súperovi a stále hrali to čo chceme. Chlapcom gratulujem k víťazstvu.”

Autor: Matej Kraus