V piatom kole opäť víťazstvo na domácej pôde

Zverenci Michala Pančíka bodovali v zápase piateho kola TIPOS III. ligy Bratislava po víťazstve nad súperom OFK Dunajská Lužná 2:0.  Gólovo sa presadil Marek Sabo z pokutového kopu. V závere zápasu spečatil naše víťazstvo hráč hostí Michal Goga vlastným gólom.
gz0d0068

Zostava FK Inter Bratislava: Chudý, Lörincz,  Doufikar (46.Kapuadi), Kochan (83. Majcher), Tóth, Sabo (46. Pavlović), Majtán (C), Zeleník, Hrebačka (78.Žiga) , Križan, Voitiuk (90. Mánik)
Góly: 7. Sabo (pk)
ŽK: 60. Majtán, 73. Tóth

Zostava OFK Dunajská Lužná: Valašik (C), Chromek, Goga, Fratrič, Leginus, Reisel, Kučera, Turlík (90.Kotrík), Kvasňovský (71.Molnár), Čemba, Rypák (66.Vida)
Góly: 87. Goga (vlastný gól)
ŽK: 61. Fratrič

Rozhodovali: Hegedüs – Hudy, Martiš
Počet divákov: 211

V piatom kole sme na domácom ihrisku privítali mužstvo OFK Dunajská Lužná. Náš dnešný súper mal po štyroch odohratých kolách 10 bodov a bol bez prehry. Úvod zápasu dokonale vyšiel našim chlapcom. Po dlhom Lörinczovom nákope si loptu v šestnástke prebral Hrebačka, brankár hostí ho fauloval a rozhodca ukázal na pokutový kop. K lopte sa postavil Marek Sabo a strelou do horného rohu nedal Valašikovi šancu – 1:0. Hra sa prevažne odohrávala v strede ihriska, väčšie šance však mali prekvapivo hostia. V 22. minúte nakopnutú loptu do šestnástky Chudý iba vyrazil pred seba, aby následne na dvakrát zneškodnil obrovskú šancu hostí. O pár minút neskôr sa sám pred brankárom domácich ocitol Rypák, avšak jeho strela smerovala len vedľa ľavej žrde. Do polčasu sa už toho veľa neudialo, a tak sme išli do kabín za najtesnejšieho vedenia – 1:0.

Druhý polčas otvorila šanca Kochana, avšak Valašik jeho strelu vyrazil na roh. V 68. minúte sa v šestnástke pekne uvoľnil Voitiuk, mieril však len do nôh hosťujúceho brankára. V 76. minúte mali hostia najväčšiu šancu v zápase. Po centri a následnej hlavičke hosťujúceho útočníka bol už Chudý prekonaný, avšak na bránkovej čiare ho zastúpil Križan. V 85. minúte predviedli peknú akciu domáci striedajúci hráči. Center Žigu našiel v šestnástke Majchera, ktorý loptu z voleja poslal nad bránu Valašika. V 87. minúte sa definitívne rozhodlo o osude zápasu. Prečíslenie troch našich hráčov na bránu súpera skončilo vlastným gólom Gogu – 2:0. O minútu neskôr mali hostia možnosť skorigovať výsledok stretnutia, ale Chudý predviedol výborný zákrok a udržal si čisté konto v zápase. Hostia v dnešnom zápase predviedli sympatický výkon, avšak po výsledku 2:0 sme si pripísali ďalšie tri dôležité body do tabuľky my.