V poslednom domácom zápase sedmička od Žiliny

Dnes sme na svojom trávniku v Stupave privítali silnú Žilinu B, v ktorej zostave sa predstavili mnohí hráči z fortunaligového áčka. Pred zápasom museli naši tréneri nútene vynechať zo zostavy kapitána Petra Petráša, ktorý kvôli chorobe nebol schopný nastúpiť.

dsc_0104

Interisti mali v úvode zápasu až príliš veľký rešpekt voči svojmu súperovi. Ten ich kruto vytrestal, keď v 11. minúte otvoril skóre Otubanjo. Gólu však predchádzala obrovská chyba pri malej domov jedného z hráčov Interu. V 14. minúte pekne prenikol po krídle Šulc a hosťujúci Králik zatiahol v pokutovom území ručnú brzdu. Rozhodca nariadil penaltu, ku ktorej realizácií sa postavil Elvis Osmani. Žiaľ, brankár hostí Holec ho vychytal a podržal svoj tím. Žilinskí hráči Elvisove zaváhanie kruto trestali, keď najskôr v 27. minúte zvýšil na 0:2 Klec a už o dve minúty na to zvýšil na 0:3 opäť Otubanjo. Pred odchodom do kabín aspoň za nás znížil na 1:3 Elvis a dal nám tak nádej do druhej časti zápasu.  

Druhý polčas sa ani poriadne nezačal a už sme dvakrát vyberali loptu zo siete. V 49. minúte zaknihoval hetrik Otubanjo a na 1:5 dal o dve minúty Polievka. Interisti sa snažili so zápasom niečo spraviť, no nešlo to. Súper ešte pridal do konca zápasu dva góly. Najskôr v 72. minúte dal na 1:6 Gerebenits a konečnú podobu výsledku dal štvorgólový Otubanjo. 

FK Inter Bratislava – MŠK Žilina B 1:7 (1:3)

Góly: 41. Osmani – 11. Otubanjo, 27. Klec, 29. Otubanjo, 49. Otubanjo, 51. Polievka, 72. Gerebenits, 76. Otubanjo
ŽK: 44. Špak (INT), 55. Šulc (INT) – 15. Králik (ZIL), 77. Petrák (ZIL)
FK Inter: Kollár – Fedor, Štrba, Špak (C), Labuda – Osmani, Kochan, Baldovský – Klooster, Prekop, Šulc
MŠK Žilina B: Holec – Ďuratný (C), Klec, Králik, Vallo – Sluka, Pečovský, Polievka, Michlík – Gerebenits, Otubanjo
Rozhodovali: Mastiš – Vitko, Sluk – Marsal 

Autor: Matej Kraus