V poslednom zápase sa zrodila remíza

Posledný ligový zápas v tejto sezóne sme odohrali na trávniku FC STK Fluminense Šamorín, s ktorým sme si to rozdali v priamom súboji o 6. miesto.

dsc_0113-2

Úvod priameho súboja o 6. miesto v tabuľke 2. ligy sa lepšie podaril domácemu Fluminense. V 6. minúte sa najskôr po rohu skúšal akrobaticky presadiť Fernando, no jeho zakončenie išlo tesne nad bránku Pastornického. O sedem minút neskôr to ale domácim vyšlo, keď sa po peknej akcii Fernanda presadil Evanilson – 1:0. V 19. minúte sme po nebezpečnej štandardke zahrozili aj my ale náš vyrovnávajúci gól prišiel až v 38. minúte, keď sa po prihrávke Kochana presadil z ľavej hranice šestnástky Andrej Labuda – 1:1. Do konca polčasu sme potom boli aktívnejším mužstvom ale skóre zápasu sa už v prvej štyridsaťpäťminútovke nemenilo.

Druhý polčas sme začali oveľa lepšie ako prvý. Začali sme byť prví v súbojoch a získavať viac odrazených lôpt. Hru tiež oživil striedajúci Milton Klooster, ktorý svojou rýchlosťou robil problémy azda každej obrane. Na prvú šancu sme však v druhom polčase museli čakať až do 67. minúty, keď sa po rohu do vzduchu zavesil Andrej Štrba ale bránku Šamorína tesne minul. Potom pohrozil z priameho kopu Kochan ale jeho dobre vyzerajúca strela skončila len na múre domácich. Päť minút pred koncom pohrozili aj domáci, keď sa po nebezpečnej štandardke dostal do zakončenia Fernando. Súboj o 6. miesto už viacej šancí nepriniesol a so Šamorínom sme sa tak rozišli nerozhodne 1:1. S najväčšou pravdepodobnosťou tak v tejto sezóne skončíme na 7. mieste.

FC STK FLUMINENSE ŠAMORÍN – FK INTER BRATISLAVA 1:1 (1:1)

Góly: 13. Evanilson – 38. Labuda
Karty  80. Fernando Neto, 90. Pančík – 80. Šulc
FluminenseRožník – Saturnino, Pončák (C), Štrbák, Fuják – Mezovský – Šmehyl, Bernardo – Fernando Neto, Sabler, Evanilson