V príprave patril k najlepším, cez Inter chce ísť späť do zahraničia – Gabriel Bezák

Gabo podobne ako viacerí hráči z nášho aktuálneho kádra prišiel do Interu počas leta. V úvode sezóny bol využívaný ako náhradník z lavičky, no časom si vybojoval miesto v základe.

dsc_0557-3

Stále iba dvadsaťštyri ročný stredopoliar k nám prišiel z netradičnej destinácie a to z maltského klubu FC Mosta. Predtým pôsobil aj v nemeckom SC Goslarer. Gabriel je odchovancom AS Trenčín, z ktorého bol na hosťovaniach v Nemšovej či Senci. Inter je tak v jeho kariére šiestou zastávkou a sám Gabo verí, že nie poslednou.

Ako hodnotíš prvý jarný zápas proti Liptovskému Mikulášu?
Hodnotím ho z pohľadu výhry a dôležitých 3 bodov pozitívne. Chceli sme hrať našu hru, ktorá je založená na držaní lopty a po strate lopty rýchlom prepnutí do defenzívy, čo sa nám celkom darilo. Prvý gól sme dostali po laxnom prístupe v obrane ale nezložilo nás to a ešte do polčasu sme vyrovnali. Do druhého polčasu sme išli s tým, že musíme byť trpezliví  a vedeli sme, že súper behal prvý polcas bez lopty a bude mat ťažšie nohy ako my. Po faule brankára v 16-tke sme dali z penalty na 2:1 a výsledok sme si už ustrážili a radovali sme sa z dôležitých 3 bodov.

S akými cieľmi vstupuješ do jarnej časti?
Cieľ je jasný a to je udržať Inter v 2. lige a pomôcť mužstvu svojimi výkonmi.

V príprave si patril medzi najlepších, čo stálo za tvojimi kvalitnými výkonmi?
Môj najlepší kamarát a zároveň kondičný tréner mi veľmi pomohol po fyzickej aj mentálnej stránke. Naďalej na sebe s jeho pomocou pracujem a snažím sa užívať si futbal a myslieť pozitívne.

Aké sú tvoje futbalové ciele do budúcnosti?

Vo futbale žijem prítomnosťou, takže chcem v prvom rade podávať stabilné a kvalitné výkony tu za Inter. Samozrejme, mám svoje sny a pracujem na tom, aby sa raz naplnili. Jedným z nich je opäť sa dostať do zahraničia do kvalitnejšej súťaže a postupnými krokmi si plniť aj tie najväčšie sny.

Si ešte stále mladý, no už si premýšlal, čo by si chcel robiť po skončení aktívnej kariéry?

Dúfam, že moja kariéra bude dlhá. Ale mám spravené kurzy kondičného trénera a vedel by som si predstaviť uberať sa týmto smerom. Buď kondičný tréner alebo tréner fitness. Tiež by som možno chcel byť barber, keďže má baví strihať.

Autor: Matej Kraus Foto: Vanessa Hassová