„Viacerí hráči sú veľkou devízou klubu do budúcnosti,“ povedal asistent trénera A-mužstva

Na zápas mladších a starších dorastencov FK Inter Bratislava – FC Petržalka akadémia sa vo štvrtok, 13.4., prišiel za daždivého počasia pozrieť aj asistent trénera A-mužstva. Daniela Bachledu sme požiadali, aby nám zhodnotil zápasy oboch družstiev, zhodnotil chyby z pohľadu asistenta a povedal, čo majú tieto zápasy spoločné a či sa hráči približujú hráčom A-mužstva.

V prvom rade by som chcel zablahoželať trénerom a hráčom k výsledkom, no najmä k predvedeným výkonom a hernému prejavu. Zatiaľ som nemal veľa možností vidieť družstvo U19 v majstrovskom zápase, no musím povedať, že predvedený výkon ma veľmi potešil nielen ako trénera, ale aj ako fanúšika kombinačného a na technických zručnostiach založeného futbalu. Myslím si, že samotný priebeh zápasu bol pomerne jednoznačný. Počas celého zápasu naši hráči dominovali, darilo sa im kombinovať, boli dostatočne odvážni no aj pohybliví a agresívni. Súper sa snažil vychádzať zo zabezpečenej obrany a po získaní lopty prechádzali do rýchlych protiútokov. Počas celého zápasu boli naši hráči futbalovejší, kombinačnejší a zaslúžene vyhrali. Tak, ako v každom zápase, aj v tomto sa vyskytli chyby. Niektoré vyplynuli z technických, niektoré z taktických nedostatkov. Myslím si však, že hráčov na tieto chyby upozornia ich tréneri pri analyzovaní a hodnotení zápasu a v tréningovom procese budú pracovať na ich odstraňovaní a ďalšom zdokonaľovaní potenciálu jednotlivých hráčov.

Hráči nielen v tejto kategórii sú vedení a vychovávaní najmä tak, aby sa v každej hernej situácii snažili hľadať futbalové a konštruktívne riešenie. To je prvý a jeden z najdôležitejších predpokladov, na to aby sa hráči neskôr presadili nielen v seniorskej kategórii FK Inter, ale aby boli platnými hráčmi v ktoromkoľvek družstve, kam ich zavedie ich futbalová budúcnosť.

V zápase mladších dorastencov bolo strašne veľa pozitív. Prístup a reakcia hráčov po rýchlom vylúčení nášho stredného obrancu bola vzorová. Hráči aj napriek početnej nevýhode naďalej pokračovali v aktívnom, nátlakovom a kombinačnom futbale. Dominovali v práci s loptou, v kondičných aj taktických ukazovateľoch prevýšili svojho súpera a konečný výsledok je reálnym odzrkadlením výkonnostného rozdielu hráčov v tomto zápase. Čo je však najpovzbudzujúcejšie, že viacerí hráči naznačili svoj potenciál a sú veľkou devízou klubu do budúcnosti.

Veľmi ma teší, že v oboch zápasoch sa hráči snažili presadiť rovnakými zbraňami, ktoré sú totožné aj s kategóriou seniorov, a to futbalovosťou a technickou zdatnosťou. Hra oboch družstiev mala viacero podobných čŕt. Patrili medzi ne napríklad zakladanie útoku už od brankára, postupné vedenie útoku s využitím viacerých hráčov, či zakončenie jednotlivých kombinácii nabiehaním viacerých hráčov do pokutového územia. V obrannej fáze to bol najmä rýchly prechod a aktívne napádanie súpera už na polovičke súpera.

Hráčom želám najmä pevné zdravie a odhodlanie na sebe ďalej tvrdo pracovať.