Víkend v znamení dvoch turnajov

Víkend sa niesol v znamení bojov našich chlapcov na dvoch frontoch. Jedno mužstvo si v sobotu odskočilo na turnaj v Réci a druhé do Rakúska.

Turnaj v Réci

Naši borci nastúpili na zápasy v tomto zložení: Pastierovič Matúš, Joch Simon, Ragan Martin, Satúry Michal, Špigút Dávid, Širochman Juraj, Kadlečík Martin, Kralovič Lukáš, Páleníček Dávid, Košlík Dávid

Hneď prvé stretnutie im nevyšlo. Než sa rozpozerali po trávniku, bolo 6:0 pre mužstvo z Novej Dedinky. Napokon bol z toho debakel 18:0. V ďalších stretnutiach už stres a tréma z chlapcov opadli a prejavilo sa to na hre aj výsledkoch. Nasledovali dve víťazstvá nad mužstvami zo Senca, dôležitá výhra nad Spartakom Trnava a prestrelka s Tomášovom, kde sme ťahali za kratší koniec a prehrali 6:9.

Tréner Peter Martišovič musel počas turnaja robiť rôzne selekcie v zostavách, zvýšiť hlas, ktorý mal motivovať najmä „ťahúňov“ mužstva. Oceňuje, že do mužstva dobre zapadli noví hráči – Lukáš Kraľovič a Dávid Košlík. Potlesk na otvorenej scéne sa viackrát ušiel nášmu gólmanovi Dávidovi Špigútovi. Žiaľ, nemáme k dispozícii mená strelcov všetkých našich gólov, ale darilo sa asi najviac Martinovi Raganovi, pridal sa Juraj Širochman. Napriek úvodnej prehre chlapci prejavili srdce, snažili sa, bojovali. Všetkým ďakujeme za reprezentáciu žlto-čiernych farieb.

Turnaj Neusiedlersee-Trophy

Vďaka kontaktom, ktoré v susednom Rakúsku majú naši priatelia manželia Nemeckayovci, sa podarilo nášmu druhému tímu zaregistrovať sa na kvalitne obsadenom turnaji v mestečku Neusiedl am See.

Naši išli do súbojov so  zdatnými súpermi v tomto zložení: Kubla Šimon, Jurčo Jonáš, Janák Alex, Hort Leo, Horka Vilko, Minár Matúš, Zabák Dávid, Nemeckay Mateo
Majerský Branko

INTER – SC FRAUENKIRCHER    1:1

Kto nebol, neuverí. Možno to bolo trémou, pretože v športovom areáli bola približne tisícka divákov. Pomimo kategórie U7 sa tu totiž súbežne hrali stretnutia aj U8 a U9. Z našej strany to bola drvivá prevaha, množstvo vyložených šancí, ale aj taký je futbal.

O náš jeden presný zásah sa pričinil Alex Janák.

INTER – ADMIRA  TECHNOPOOL  3:2

Chlapcov v tomto stretnutí treba pochváliť za bojovnosť a veľkú túžbu po víťazstve. Začali sme dobre, keď skóre otvoril Dávid Zabák. Neskôr sme už ale prehrávali 1:2. K obratu zavelil Miňko Minár, keď zúžitkoval peknú prihrávku od Braňka Majerského. Nuž a napokon o víťazstvo sa postaral Alex Janák.

INTER – SC/ESV PARNDORF A 3:1

Pokiaľ v prvých dvoch stretnutiach strelecky mlčal kanonier Leo Hort, tak v tomto zápase ukázal svoje kvality. Zaznamenal hetrik a najmä jeho dva góly z rohu boli výstavné.

INTER – SpG SEEWINKEL   7:0

… a mohlo byť aj viac! Opäť sa zaskvel Leo HORT – autor hetriku. Pridali sa ďalší kanonieri s dvomi gólmi Miňko Minár 2 a Mateo Nemeckay 2.

INTER – NEUSIEDL am SEE  A  3:0

Toto mala byť víťazná rozlúčka s turnajom pre domácich organizátorov. Lenže naša Interistická dobre rozbehnutá mašina im to prekazila a tak sme mohli oslavovať my. Skóre stretnutia otvoril Leo Hort, poistku pridal Miňko Minár a skóre uzavrel Braňko Majerský. Excelentný výkon v bráne podal Mateo Nemeckay.

ZÁVER

V kategórii U7 hralo 12 mužstiev na dvoch ihriskách. Organizátori zaradili našich do tej silnejšej skupiny. V nej sme si počínali suverénne a po súčte zápasov z oboch skupín sme boli jasne najlepší. Oblievačkou na trávniku a potom záverečnou ďakovačkou s rodičmi si to chlapci do sýtosti vychutnali.

Tréner Peter Ryšánek:

„Ďakujem chlapcom za výborné výkony. Naše nasadenie v jednotlivých zápasoch sa stupňovalo a bolo vidno aký progres jednotliví hráči dosahujú. Vždy sa to začína prístupom na tréninkoch a končí dôsledným rešpektovaním pokynov trénerov. Nie každý má automaticky zabezpečené miesto v zostave. Je dobré, že chalani v Rakúsku to pochopili, čo je dobrý základ do ďalších turnajov do konca sezóny“.

Zaznamenal: Miroslav Minár, vedúci mužstva Inter Bratislava  U7

inter U7