Víťazom ligy sa stala aj kategória U11

Pred nedávnom sme Vás informovali o tom, že kategória U10 sa stala víťazom ligy niekoľko kôl pred koncom. Onedlho sa k nej pripojila aj kategória U11, preto sme trénerovi Ivankovi položili pár otázok.

Víťazi (4)Dominik, ako by si zhodnotil túto sezónu?
Pri mužstve som bol iba od augusta a bolo to pre mňa nové prostredie, zmena klubu, nové tváre, pretože ako boli pre mňa chlapci noví, rovnako som bol ja pre nich nový a potreboval som čas, aby tá chémia medzi nami fungovala. V týchto kategóriách je nesmierne dôležitá komunikácia medzi mnou a hráčmi, medzi hráčmi a rodičmi a medzi rodičmi a mnou. Tento trojuholník musí fungovať, bez toho by to bolo omnoho ťažšie. Mužstvo na začiatku prípravy tvorilo 19 hráčov. Musel som nastaviť nejaký režim, 7 hráčov odišlo na hosťovania a postupne prichádzali ďalší hráči. Absolvovali sme 2 sústredenia v Brezovej pod Bradlom (letné aj zimné) a to nám dopomohlo ešte k väčšej súdržnosti tímu. Hneď po sústredení sme vyhrali kvalitný turnaj v Martine a po 2 týždňoch sme remizovali na Slovane 2:2 s dobrým herným prejavom. Postupne sa to navyšovalo, chcel som hrať kombinačný futbal, aby chlapcov bavil a tešili sa z toho. Myslím si, že sme sa od augusta posunuli určite smerom vpred a chlapci napredujú. Musím ale spomenúť, samozrejme, boli obdobia, zápasy, ktoré nám nevyšli podľa predstáv, no práve tie prehry nám otvorili oči, že musíme makať ešte viac. V tých zápasoch sme pomaličky získavali aj sebavedomie a mohli sme sa naozaj porovnávať so špičkovými mužstvami, aj keď sme prehrali, tá hra z našej strany nebola zlá.Víťazi (8)

Ako to v kabíne vyzeralo po zápase s Karlovkou a aká je v družstve nálada?
V mužstve vládne nálada ako v majstrovskej kabíne (smiech). Po zápase s Karlovkou prepukli oslavy, spievalo sa, striekalo detské šampanské, samozrejme, v rámci normy. Hlavne som to chcel pre chlapcov urobiť, aby sa tešili a mali naozaj radosť, pretože momentálne to robia pre radosť a aby ich to bavilo a napredovali. Určite si to zaslúžili za celú sezónu a nikto nikdy nevie, kedy ešte budú majstri. Vidia to iba v TV a určite každý z nich si to chcel vychutnať naplno. Na pár dní som im zvoľnil aj tréningový proces, no musíme ostávať nohami na zemi, budúci týždeň od 5.6 do 11.6 cestujeme na kvalitne obsadený turnaj do Chorvátska – Novalija cup 2017.

Víťazi (2)Ktoré zápasy/turnaje boli najväčším prínosom a prečo? 
Spomeniem zopár turnajov. Prvý turnaj v Martine, ktorý sme vyhrali, kde boli kvalitné mužstva z Poľska, Maďarska ale aj Slovenska. Ďalšie turnaje kvalitne obsadené, ale halové sme absolvovali v Prešove a v Hradci Králove, kde sme sa porovnávali naozaj s družstvami z Českej, Maďarskej, Poľskej ale aj Ukrajnskej špičky. Tieto turnaje nám dali naozaj veľa a hlavne herne sme sa postupne posúvali dopredu. Odohrali sme aj množstvo prípravných zápasov a superlíg a tie nás tiež posúvali. V lige sme odohrali kvalitné zápasy so Slovanom, Petržalkou, Karlovkou a aj keď som si porovnal tie zápasy na jeseň a teraz na jar, bol vidieť herný rozdiel a hlavne aj mentálny. Rozmýšľanie v ich veku je takisto kľúčové pre budovanie ich ďalšieho hráčskeho potencionálnu.

Víťazi (7)Aké sú najbližšie plány s družstvom?
Tento víkend odohráme kvalitný dvojdňový turnaj v Nitre, hneď v utorok ráno odchádzame na turnaj do chorvátskej Novalije, ktorý sa bude konať do nedele. Po návrate absolvujeme tri tréningové jednotky a odchádzame na ukončenie sezóny do Voznice, tam bude 17.6 posledný turnaj, na ktorý máme prihlásené 2 mužstvá, aby si chlapci poslednýkrát v sezóne zahrali za prípravku. Po tomto turnaji prechádzajú už do 1.ligy mladších žiakov kategórie U12.     Víťazi (3)

Chceš niečo odkázať hráčom/rodičom/realizačnému tímu?
Určite áno. Hráčom sa ešte osobne poďakujem, ale aj prostredníctvom internetu (pretože sa tešia, že sa o nich píše (smiech)) za celú sezónu, za tréningy a nasadenie v nich, za bojovnosť v zápasoch a za všetko čo pre kategóriu U11 spravili. Rodičom takisto ďakujem za ich čas, obetu a trpezlivosť pri tréningoch, turnajoch a zápasoch. Oni sú tí, ktorí týchto chlapcov povzbudzovali a dostali ich až na vrchol. Ďakujem aj za odvozy chlapcov na turnaje zápasy, takisto to stálo čas, peniaze, no som rád, že to prinieslo ovocie a chlapci sa z toho tešia. Myslím si, že táto partia je perfektná a dúfam, že takto to aj ostane na budúci rok, pretože je to veľmi dobrý ročník a prajem im veľa šťastia a úspechov. Ďalej som vďačný tým, bez ktorých by som to mal asi oveľa, oveľa ťažšie a náročnejšie a to môjmu celému realizačnému tímu. Peťkovi Pavukovi za organizáciu a spoľahlivosť v organizačných veciach pri mužstve, asistentovi Dávidovi Markovi, ale aj bývalému asistentovi z jesennej časti Peťovi Stratovovi, ktorý skončil z pracovných dôvodov, ale aj trénerovi brankárov Jakubovi Špiriakovi. Na záver, samozrejme, ďakujem vedeniu a všetkým ľudom v klube za výborné podmienky, ktoré nám vytvárajú na to, aby sme mohli športovo a osobnostne rásť. 

Ďakujeme za rozhovor. Želáme všetkým veľa športových úspechov a úspešné zvládnutie turnaja v Chorvátsku, o ktorom Vás budeme priebežne informovať.Víťazi (5)