“Zápas patril k tým, na ktoré nezabudneme!”

O tom, ako dopadlo nedeľné derby, už vieme všetci. Po dlhom čase sa Interu podarilo stretnúť sa opäť so Slovanom a zvíťaziť 0:1. “Zápas patril k tým, na ktoré len tak nezabudneme. Po dlhšom čase sme sa opäť vrátili tam, kde Inter zažil najväčšiu slávu a zdolali sme Slovan, nášho bratislavského rivala. V zápase mali možnosť ukázať svoje schopnosti nováčikovia, skvelý výkon predviedol najmä brankár. Chcem pochváliť mužstvo za výkon a za to, že sa zápas zvládol nie len výsledkovo, ale aj psychicky. Po nevydarenom zápase v Rakúsku si myslím, že bolo dôležité zvládnuť tento zápas, chalanom to určite pomôže a bude ich to motivovať do ďalšej práce,” povedal o zápase kapitán mužstva Pico Petráš.

slovan-ba-inter-ba-42

Na Pasienky sa s Interom vrátil aj Roman Kratochvíl. “Priznám sa, že pre mňa to boli určite zvláštne pocity, veď na Pasienkoch som vyrastal a prežil som tam nádherné chvíle. Je tomu možno 15 rokov, čo som bol naposledy dolu na trávniku. Úprimne poviem, stále mám z toho všetkého zmiešané pocity, myslím, že ani fanúšikovia Slovanu nie sú nadšení, kde hrávajú a dávajú to aj najavo. Smutný je aj pohľad na štadión, ktorý sa prakticky nezmenil a chátra. Každému je asi jasné, prečo nikto nechce do toho investovať, ale je to škoda, lebo by to mohol byť krásny areál s mnohými tréningovými plochami a so všetkým, čo na kvalitný futbal potrebujete,” povedal Kraťo. A aké boli očakávania pred zápasom? “Myslím, že všetci sa na zápas tešili. Chlapci si mali možnosť zahrať proti niektorým hráčom, ktorých poznali len z televízie. Určite tam bola nejaká malá nervozita, čo je pochopiteľné, ale postupne chalani zistili, že sa dá hrať s každým. A práve v takýchto zápasoch sa dajú získať skúsenosti a nabrať sebavedomie, čo práve tento zápas určite splnil. Naozaj sa na to dalo pozerať a podľa mňa sme boli určite dôstojným súperom Slovanu.”

Po zápase bola na tvárach Interistov vidieť spokojnosť a pozitívna bola aj nálada v kabíne: “Tak hlavne boli všetci vyčerpaní, lebo sa hralo vo veľkej horúčave a dusne. Samozrejme, boli sme radi, že sme odohrali kvalitný zápas s ťažkým súperom, navyše sa vyhralo. Vieme však, že to je len príprava, dôležité bude podobné výkony zopakovať v lige. Určite sme si zdvihli sebavedomie po nevydarenom zápase v Rakúsku. Celá príprava však smeruje k lige a ja verím, že sa trénerovi podarí formu načasovať presne na ligu. Ja osobne tomu verím a zatiaľ mám z chlapcov veľmi dobrý pocit!”

Dnes sme sa opäť vrátili do tréningového procesu a pripravujeme sa na zápas so Spartakom Trnava (B), ktorý odohráme v stredu.

Aktuálny stav kádra: Štefan Kollár, Peter Petráš, Daniel Labuda, Vojtech Tóth, Matej Vaculík, Alan Dolán, Denis Nemček, Andrej Štrba, Kamil Jašurek, Patrik Kochan, Patrik Špak, Filip Špak, Mário Baldovský, Elvis Osmani, Martin Vlček, Pentecost Obiechina, Jakub Šulc, Patrik Fedor, Patrik Hrnko, Andrej Kaman, Gabriel Bezák, Roman Konečný, Adam Líška