Žiaci odohrali derby so Slovanom

Všetky žiacke kategórie Interu sa počas poslednej soboty postavili na derby proti Slovanu Bratislava. Mladší žiaci sa predstavili vonku a starší žiaci hostili Slovan doma.

fb_img_1509911771474

Mladší žiaci (U12) držali so Slovanistami kontakt len do 8. minúty, kedy za nás vyrovnával Peter Pavuk. Potom však prišlo šesť gólov v rade v podaní Slovanistov. Zápas skončil 11:4 pre Slovan, keď sa za nás v druhom polčase presadili Jakubík, Jenčo a Marčík.

ŠK Slovan Bratislava – FK Inter Bratislava U 12 11:4 (5:2)

Góly Inter: 8. Pavuk (penalta), 42. Jenčo, 46. Marčík, 59. Jakubík
Zostava Inter:  Smieško / Belašič / Šimko – Harach / Dornai / Štefanovič / Jenčo / Javorský / Ragan / Repiský / Hatina – Jakubík (C) / Zajac / Marčík / Pavuk / Kočan / Pék / Gbelský, Bottán / Sivák / Madej
Hodnotenie trénera Kopouna:
Ťažko zhodnotiť tento zápas, pretože nemôžem všetkých hádzať do jedného vreca. Bojovnosť, snahu a odhodlanie spraviť niečo so zápasom bolo vidieť len na jednom ihrisku, ktoré neprehralo ani jeden polčas. V 1. polčase 1:1 a druhý polčas 2:2. Žiaľ, s takým mužstvom ako je Slovan musíme hrať na oboch ihriskách zodpovedne a bojovne. Opak bol pravdou a druhé ihrisko prehralo celkovo 1:7. Brankárom ťažko niečo vyčítať Belašič a Smieško až na zlú rozohrávku chytali dobre, Šimko tak isto. Problém na druhom ihrisku bol, že stredoví hráči nepodporovali útočníkov, stávali sa situácie, že náš útočník bol sám medzi troma hráči Slovana. Žiadna podpora hráčov, snaha, urobiť s tým výsledkom niečo a zabojovať. Bohužiaľ, ak sa jednotlivcom nechce behať a nemajú nasadenie a zápal pre hru, ja ako tréner v tom zápase nemám čo spraviť iba vystriedať ich. Učíme ich v tréningovom procese základné herné veci, zameriavame sa na všetky atribúty a detaily, no bojovnosť a snahu v zápase ich ťažko naučiť, pokiaľ to nepôjde z ich vlastnej iniciatívy.

Takisto aj mladší žiaci (U 13) sa predstavili na trávniku Slovanistov. Naša U 13-tka s nimi dokázala počas celého zápasu držať krok a hoci prehrala 0:2 za výkon sa učite hanbiť nemusí.

ŠK SLOVAN BRATISLAVA – FK INTER BRATISLAVA U 13 2:0 (1:0)

Góly: 13. Rehuš, 36. Feder
Zostava Inter: Grúber – Ratica, Halász, Ondruš, Jelínek (C), Tondra, Kovár, Mikita M., Blahušiak, Krutek, Pyšný
Striedali:  Palenčár, Petrovaj, Makky, Pápay, Vaňo, Osvald, Mikita J., Koller
Hodnotenie trénera Sekota:
“Veľkú časť nášho futbalového  stretnutia sme odohrali zbytočne s príliš veľkým rešpektom, čo nás stálo lepší výsledok.  Je to škoda, lebo posledná 15 minútovka ukázala, že naši  chlapci vedia hrať, hlavne ak sa sústredia na to, na čo majú. Nastrelili sme tyč a mali sme  2 veľké šance, ktoré  zostali znova nevyužité. Súperovi k trom bodom gratulujem.”

Starší žiaci (U 14) sa predstavili proti Slovanistom doma. Úvodný gól stretnutia dal už v 3. minúte hosťujúci Trusina a v prvom polčase ešte pridal druhý Sukenník. V druhom dejstve dali zápasu pečať ešte Riznič a Nagy. So Slovanom sme tak prehrali 0:4.

FK Inter Bratislava u 14 – ŠK Slovan Bratislava 0:4 (0:2)

Góly: 3. Trusina, 26. Súkenník, 45. Riznič, 64. Nagy
Zostava: Klimek A., Halcin, Dobrovodsky, Polák (65.Bazelides), Šumsky, Vejřík, Harceg (59. Tarana), Hric, Kudlicska (50.Krchnak), Fontani (36.Drabek), Aidi (55. Držík)
Hodnotenie trénera Majerníka:
“Od začiatku zápasu, súper vysoko napádal našu rozohrávku, už po prvej prihrávke od brankára na našich stopérov okamžite sa pokúšal o zisk lopty, čo najbližšie pri našej bráne. Chalani sa toho nezľakli a výborne sa s tým vysporiadali. Veľakrát sa nám darilo vyjsť z pressingu súpera a keď aj prišlo k strate lopty v prechodovej fáze, dobrým reagovaním celého družstva sme nedovolili súperovi okamžite zakončiť. Samozrejme súper mal svoju kvalitu a bol častejšie na lopte, ale my sme dobrou organizáciou hry, prehustovali stredovú zónu a snažili sme sa po zisku lopty  vychádzať do brejkov. Prvý polčas sme prehrali 2:0 ale veľmi ma mrzia naše gólové príležitosti. Za stavu 1:0 ju mal Max Harceg. Druhý polčas mal opäť súper prevahu, ale aj nám sa darilo ohrozovať bránu súpera. Naše šance však zostali nevyužité a súper pridal ešte dva góly. Výsledok je na priebeh zápasu trochu krutý, pretože za predvedený výkon sme si nejaký gól zaslúžili. Pre mňa bolo dôležité, že sa v zápase objavovali veci z tréningového procesu: rýchla práca s loptou, dokázali sme vychádzať z pressingu súpera a následne rýchla prechodova fáza. Musíme však na sebe tvrdo pracovať, aby sme sa posúvali ďalej a už v ďalšom zápase dokázali bodovať.”

Staší žiaci (U 15) dokázali s belasými rovesníkmi držať krok takmer počas celého zápasu. Prvý polčas bol veľmi vyrovnaný a do kabín sa odchádzalo za vyrovnaného stavu 0:0. V druhom polčase spravili obaja tréneri zmeny v zostave a začalo sa meniť aj skóre. Najskôr poslal Slovan do vedenia Vician. Potom na našu radosť vyrovnal žltočierny Mateleha, avšak od 58. minúty padali góly už len do našej siete. Svoj druhý gól v zápase pridal Vician a po jedno pridali Kazimír a Zámečník.

FK INTER BRATISLAVA U 15 – ŠK SLOVAN BRATISLAVA 1:4 (0:2)

Góly: 56. V. Mateleha – 54., 58. Vician, 60. Kazimír, 68. Zámečník
Zostava Inter: Polák – Tóth, Nemec (C), Jakubec, Struhár, Dornai, Gomkötö, Pomšahár, Mateleha, Chrupka, Demjanovič
Hodnotenie trénera Vargu:
“Od úvodu zápasu s lídrom našej ligy sme pôsobili na ihrisku veľmi koncentrovane. Chalani do bodky plnili taktické pokyny. Veľmi dobre nám fungovalo presúvanie a vystupovanie v defenzívnej činnosti a súpera sme nepúšťali do čistých šancí. Veľa sme sa nabehali bez lopty. Organizácia defenzívnej činnosti bola veľmi dobrá. Ale po zisku lopty sme sa nedokázali kolmými loptami dostať za súperovu obranu, ktorá bola dosť otvorená. Aj keď náznaky tam boli. Hrozili sme väčšinou zo štandartných situácii. Polčas skončil 0:0. V druhom polčase sa obraz hry nemenil. Urobili sme však dve taktické chyby, zbytočne sme otvorili stred poľa a súper nekompromisne trestal. Slovanisti prestriedali hráčov, ktorí ešte viac oživili hru súpera a našim chalanom už dochádzali sily a kondične sme odpadli. Vieme na čom máme ešte pracovať.”

Autor: Matej Kraus