Žltočierni nestačili na lídra tabuľky Pohronie

Zverenci Miroslava Janteka  v zápase 16. kola II. ligy SFZ podľahli lídrovi druholigovej tabuľky FK Pohronie Žiar nad Hronom Dolná Ždaňa 1:0.  O prehre Interistov rozhodol  skorý gól z priameho kopu v podaní kapitána Pelegríniho. Napriek veľkému počtu vypracovaných šancí sa nepodarilo žltočiernym prekonať domáceho brankára. 

pohronie
Zdroj: FK Pohronie

FK Pohronie: Jenčo – Nosko (83.Jacko), Tesák, P. Jacko, Pelegríni (C), Frimmel, Ďungel (57.Košuda), Pavúk (89.Vondryska), Paraj, Blahút, Špyrka 
FK Inter Bratislava: Goga – Štrba, Šalata, Tóth (86.Olatunji), Kochan (77.Svečula), Labuda, Vlček (56. Marie), Šulc (C), Christina, Baldovský, Issa 
Góly: 12. Pelegríni
ŽK: 30. Nosko – 41. Issa
Rozhodovali: Ladislav Prešinský – Marek Galo, Michal Sluk
Počet divákov: 1 638

Miroslav Jantek, tréner FK Inter: Prehra v Žiari je pre nás sklamaním. Najprv sme nevyužili veľkú gólovú príležitosť a následne boli nedôslední pri štandardnej situácii a dostali gól. Postupne sme začali byt dominantní v hre, ale naše strelecké pokusy vychytal brankár domácich a zopár finálnych situácii nebolo optimálne vyriešených. Druhý polčas sme ešte zvýšili našu aktivitu a rozohral sa kvalitný a zaujímavý zápas vo výbornej atmosfére. Tak ako super, ani my sme už ďalšie gólové príležitosti nevyužili a zápas smolne prehrali. Hráčom nemôžeme veľa vyčítať. Boli emócie, motivácia, túžba po víťazstve…, škoda len, že nevieme koncentrovanejšie zvládnuť rozhodujúce momenty v zápase.

Lukáš Pellegríny, kapitán FK Pohronie:  V tomto zápase sme nastúpili proti veľmi kvalitnému súperovi. Diváci mohli vidieť duel ligových parametrov. Nebol to jednoduchý zápas. Oba tímy si vytvorili množstvo šancí, takže o tri body sa bojovalo do konca. Myslím si, že sme v zápase opäť potvrdili našu pozíciu v tabuľke a vyhrali sme zaslúžene.