Žltočierni zaváhali, v Rači prišli o tri body.

Zverenci Michala Pančíka sa v dohrávke 13.kola TIPOS III. ligy Bratislava predstavili na trávniku súpera FK Rača, ktorému podľahli najtesnejším rozdielom 3:2. Na konci prvého polčasu sa presadil Lukáš Pollák a v závere zápasu pridal druhý gól Interu Tomáš Majtán.

gz0d0242

FK Rača : FK Inter Bratislava 3:2 (2:1)

Zostava FK Inter Bratislava: Daniel Goga, Patrik Lörincz, Vojtech Tóth, Lukáš Pollák (72.Dominik Rohárik), Tomáš Majtán, Patrik Špak (47.Andrej Kučerka), Dominik Hollý (79.David Duduc), Kristián Černák (64. Richard Hrebačka), Ondrej Zeleník, Nicolas Šikula, Csaba Biricz (50.Andrej Majtán)
Góly: 45. Lukáš Pollák, 85. Tomáš Majtán
ŽK: 56. Dominik Hollý, 84. Richard Hrebačka, 84. Tomáš Majtán

Zostava FK Rača: René Žákech, Lukáš Bukovinský, Samuel Kňažek, Gábor Bagdán, Martin Kubala, Dominik Adam, Richard Zošš, Miroslav Antal (89.Tomáš Kubala), Matúš Bellay (27.Martin Mitrík), Anton Bednár (86.Ivan Žiga), David Lenghart
Góly: 19.,44. Miroslav Antal, 80. Anton Bednár
ŽK: 84. Richard Zošš, 84.René Žákech

Rozhodovali: Peter Cvengroš, Lukáš Tománek, Radovan Hudy

V 13. kole skrátenej súťaže sme zavítali na pôdu FK Rača. Pohľad na tabuľku nám už pred zápasom prezrádzal, že nás nečaká nič jednoduché. Dianie na ihrisku to len potvrdilo. V 19. minúte po veľkej chybe Gogu sa domáci dostali do vedenia zásluhou Antala. Žltočierni odpovedali dvomi šancami Majtána, avšak brankár domácich Žákech bol pozorný. Po góle volala aj šikovná strela Biricza z priameho kopu, ale Žákech bol opäť proti. V 44. minúte sa po dlhom nákope dostal k lopte Bednár, šikovne sa uvoľnil a ako na podnose naservíroval loptu Antalovi. Ten už nemal problém zvýšiť stav stretnutia na 2:0. V závere polčasu sa podarilo žltočiernym znížiť, nariadený pokutový kop na dvakrát premenil Pollák.

Druhý polčas sa niesol v bojovnom duchu bez väčších šancí. Skóre sa menil až v 80. minúte po strele Bednára. Domáci sa dostali do dvojgólového vedenia. Mladé interistické mužstvo dokázalo už len skorigovať stav stretnutia keď sa po priamom kope presadil Majtán. Po výsledku 3:2 v prospech domácich odchádzali žltočierni tentokrát bez bodového zisku.

FK Inter Bratislava sa v najbližšom stretnutí predstaví v dohrávke 14. kola TIPOS III. Ligy Bratislava proti FK Slovan Most pri Bratislave. Zápas sa odohrá 12. júna o 17:00 hod na domácej pôde v TC Stupava.