Zo Šamorína sme odchádzali bez bodového zisku a s lekciou

dsc_0087-2

Zverenci Miroslava Janteka podľahli domácemu Šamorínu vysoko 5:1. Autorom jediného gólu žltočiernych bol Mário Baldovský.

FC ŠTK Fluminense Šamorín : FK Inter Bratislava 5:1 (3:0)

FC ŠTK Fluminense Šamorín: Rožník – Bjekič, Pončák (73. Pittner), Štrbák (C), Fuják,  Šmehyl (66.Mezovský), Knotek, Matheus Pato (70. Pančík), Almaský, Sabler, Čunta

FK Inter Bratislava: Morgos – Štrba (36.Pavlović), Šalata, Kochan, Labuda, Gilian (46.Tóth), Christina, Baldovský (C), Marie, Olatunji (80.Svečula), Issa

Góly: 3.Pato, 5. Štrbák, 28.Pato , 52.Pato, 68.Čunta – 82.Baldovský

ŽK: 27. Morgos , 46. Olatunji, 58. Christina

Rozhodovali: Kristián Micheľ – Radoslav Bobko, Roman Poracký

Počet divákov: 350

Netradične už v piatok vycestovali žltočierni za ďalším súperom – FC ŠTK Fluminense Šamorín bez svojho vykartovaného kapitána Jakuba Šulca. Slabší vstup hostí do zápasu domáci dokonale využili, keď si najskôr v 3. minúte – zo situácie zaváňajúcej postavením mimo hry otvoril strelecký účet domáci Pato. O dve minúty neskôr lovil Morgos loptu zo siete po druhýkrát, tentokrát ho prekonal na zadnej tyčke Štrbák. Interisti ostali dokonale zaskočení, hoci mali loptu častejšie na kopačkách, ich akcie končili zväčša pred domácou šestnástkou. V 28. minúte po faule Morgosa kopali domáci pokutový kop, ktorý bezpečne premenil Pato. Hrozivo vyzerajúci stav mohol do polčasu zmierniť Olatunji, ale po efektných nožničkách skončila jeho strela len na žrdi domácej bránky. Do polčasovej prestávky sa išlo za stavu 3:0.

V druhom polčase sa obraz hry nezmenil. Už v 52.minúte po viacnásobnej chybe v obrane zavŕšil svoj hetrik v zápase Pato. Žltočierni sa napriek tomu aj naďalej snažili spraviť niečo s výsledkom, ale dobre vyzerajúcu šancu legionára Marie-ho zneškodnil domáci brankár. A tak udreli opäť domáci, keď po nezištnej prihrávke zakončil do prázdnej bránky Čunta. O skorigovanie výsledku sa v 82. minúte postaral kapitán žltočiernych Mário Baldovský, keď využil výborné napádanie a prihrávku Issu. Výsledok zápasu sa už do konca stretnutia nezmenil, a tak Interisti odchádzali zo Šamorína bez bodov.