Zverenci Michala Pančíka odštartovali letnú prípravu 2020/2021

FK Inter Bratislava odštartoval letnú prípravu na sezónu 2020/2021 TIPOS III.ligy Bratislava o niečo skôr ako bolo na pláne. Trénerské duo Michal Pančík a Roman Koňušík malo na prvom tréningu k dispozícií štyroch brankárov a dvadsaťsedem  hráčov do poľa.  Do tréningového procesu sa ešte nezapojil Matúš Antošík.

img_0342

Do spoločného tréningového procesu sa zatiaľ nezapojil Matúš Antošík, ktorý sa pripravuje doma individuálne. „Matúš je vysokoškolák a kvôli epidémii musel opustiť internát. Na prvých tréningoch ešte nebol, ale verím, že už čoskoro s nami začne trénovať,“ povedal kouč Michal Pančík.

Svoju úspešnú futbalovú kariéru ukončil brankár Štefan Kollár. „Za jeho služby v drese Interu mu patrí veľké ďakujem. Ako skúsený hráč odviedol na ihrisku skvelú robotu. Pre mladých hráčov bol inšpirácia,“ nešetril slovami vďaky hlavný tréner.

Na skúške v klube sú momentálne traja hráči, a to Kristián Belica (kmeňový hráč FK Poprad), Tomáš Martinec (kmeňový hráč FK Heľpa, ako mládežník hrával za Duklu Banská Bystrica) a Lukáš Tvaroh (Karlova Ves). Klub siahol aj do vlastných radov. Už počas predchádzajúcej sezóny sa brankár Oliver Mana zapájal do tréningového procesu s prvým tímom. K brankárskej dvojici Danielovi Gogovi a Oliverovi Manovi pribudla ďalšia dvojica Gálik a Kukla. Okrem nich sa z dorastu do mužstva posunuli Earl, Kučerka a Sládeček. V dorasteneckom veku sa do prípravy s prvým tímom zapojili aj ďalší hráči Karabin, Majtán, Hedera, Pančík a Kolník. Hlavný tréner považuje za správne mladých hráčov už teraz zapájať do tréningového procesu áčka kvôli skúsenostiam aj napriek tomu, že niektorí z nich sa nakoniec vrátia do dorastu.

Štart nového súťažného ročníka je na programe 8./9. augusta 2020.  V rámci letnej prípravy má náš tím naplánované štyri prípravné zápasy. Jeden z nich odohráme na domácom ihrisku v TC Stupava. V ďalších troch vycestujeme na ihriská súperov. Zápasovú časť prípravy odštartujeme v sobotu 11. júla duelom s treťoligovým tímom MŠK Považská Bystrica. Letnú prípravu ukončíme zápasom proti Mosonmagyaróvári TE 1. augusta.

AKTUÁLNY KÁDER
Káder:
Daniel Goga, Oliver Mana, Tomáš Majtán, Patrik Kochan, Vojtech Tóth, Patrik Špak, Richard Hrebačka,  Kristián Černák, Patrik Lőrincz, Samuel Baláž, Lukáš Pollák, Richard Mánik, Alan Dolan, Róbert Trnka, Dávid Duduc, Matúš Antošík, Ondrej Zeleník, Adam Kormaník, Andrej Kučerka (U19), Patrik Sládeček (U19), Adam Karabín (U19), Andrej Majtán (U19), Peter Udvorka (U19), Patrik Kukla (U19), Filip Gálik (U19), Alex Christian Earl (U19), Adrián Pančík (U19), Dávid Hedera (U19), Jakub Kolník (U19)
Príchody: Kristián Belica (FK Poprad), Tomáš Martinec (FK Heľpa), Lukáš Tvaroh (Karlova Ves)
Odchody:
 Štefan Kollár, Dávid Mrva, Oliver Kováč