Patrik Špak hodnotí jesennú časť
Žlto-čierna rodina AHOJ. Pokračujeme v hodnotení jesennej časti a rozhodli sme sa vyspovedať kapitána našej vlajkovej lode Patrika Špaka, ktorý nám zhodnotil nielen prvú polovicu sezóny v podaní nášho áčka, ale rovnako sme sa ho opýtali aj na kategóriu U15, ktorú vedie z pozície hlavného trénera. Ideme na to...

Patrik Špak bol aj v tejto sezóne veľkou oporou zadných radov nášho áčka a z pozície kapitána doviedol našu vlajkovú loď ku skvelému 4. miestu v tabuľke. Okrem iného počas sezóny tradične viedol v pozícii hlavného kormidelníka aj kategóriu U15.

Patrik, na úvod začneme rovnakou otázkou, akú sme položili hlavnému trénerovi Andrejovi Štellárovi.. ako plánujete stráviť zimnú prestávku a samotné vianočné sviatky?
Zimnú prestávku budem tráviť oddychom a čerpaním energie na jarnú časť. Celé vianočné sviatky plánujem stráviť tak, ako zatiaľ každý rok a to v rodnom Stropkove a v Michalovciach odkiaľ pochádza manželka Mirka. V pláne máme aj spoločnú chatu, ktorú spojíme s lyžovačkou.
Na čo sa Vy osobne najviac tešíte? Na pauzu od futbalu, plné stoly vianočných dobrôt alebo na individuálny tréningový plán v posilňovni? (úsmev)
Najmä na čas s rodinou, manželkou a deťmi, na ktoré mi počas sezóny ostáva minimum času. Počas prestávky preferujem väčšinou takú zdravú kombináciu oddychu od futbalu, konzumácie vianočných dobrôt spojenú s rekreačným športom.
Poďme na hodnotenie prvej polovice sezóny. Začali by sme pozitívami. Čo Vás najviac potešilo v jesennej časti?
Určite 4. miesto v tabuľke po skončení jesennej časti, dobrý kolektív na čele s celým realizačným tímom a v neposlednom rade návrat Interu späť do Bratislavy.
Ako to vyzeralo v kabíne počas prvej polovice sezóny? Vytvorila sa aj s novými hráčmi tá správna partia?
Myslím si, že partia v kabíne sme výborná. Do kádra či už na začiatku, alebo počas sezóny pribudli hráči, ktorí zvýšili kvalitu a tým aj konkurenciu v tíme čo bolo jedným z najdôležitejších faktorov povedzme úspešnej jesene.
Ako ste spoločne s chlapcami vnímali výmenu trénera počas jesennej časti, kedy na lavičke skončil Peter Hlinka a do starého známeho prostredia sa vrátil Andrej Štellár?
Tak úvod sezóny nám vôbec nevyšiel podľa predstáv a to najmä postavením v tabuľke. Trénera Štellára sme takmer všetci veľmi dobre poznali, takže v tomto smere sme to mali aj my hráči jednoduchšie a som rád, že si to všetko sadlo, tak ako malo.
Keď sme pri chlapcoch, tak kto bol podľa Vás kľúčovým hráčom a tzv. ťahúňom mužstva? Prípadne, bolo ich viac?
Oporou určite starší skúsenejší hráči, ktorí majú skúseností z najvyšších súťaží, za ťahúňa by som označil celý kolektív, ktorý ukázal na ihrisku charakter.
Ktorý zápas nám podľa vášho názoru vyšiel najlepšie a prečo?
Ťažko povedať.. Boli zápasy so silnými súpermi, kde sme aj podali dobrý výkon (napr. Šaľa, Sereď) a v konečnom účtovaní sme vyšli bodovo naprázdno, ale ak by som mal vybrať iba jeden, tak posledný zápas na domácej pôjde proti Podkoniciam.
Ktoré herné atribúty boli našou dominantou? V čom sme naozaj boli viac ako dobrí?
Dominantné držanie lopty, rýchle prechody z obrannej do útočnej fázy alebo naopak spojené s vysokou individuálnou kvalitou hráčov.
Keby ste mohli vybrať jeden najpozitívnejší moment z jesennej časti, ktorý by to bol? Spustovací kredity s live chat pomocí při hrách.
Na záver Vám dávame priestor, aby ste sa prihovorili našim fanúšikom, ktorí Vás podporovali v každom jednom zápase a možno aj samotným rodičom, ktorí prezmenu podporovali vašich chlapcov resp. zverencov víkend čo víkend...
Fanúšikom ďakujem za doterajšiu priazeň, verím, že poctivým prístupom a dobrými výkonmi ich budeme vidieť na tribúnach čoraz viac, a že jarná časť bude ešte o čosi úspešnejšia ako tá jesenná.Samozrejme poďakovanie patrí aj rodičom, ktorí motivujú svoje deti k športu, taktiež podporujú klub a sú neodmysliteľnou súčasťou celého Interu. Na záver všetkým prajem príjemné prežitie vianočných sviatkov v kruhu najbližších a úspešný nový rok.
Kapitánovi resp. trénerovi Patrikovi Špakovi ĎAKUJEME za rozhovor a prajeme nielen jemu ale samozrejme aj celej jeho rodine všetko dobré v novom kalendárnom roku.
