Víkendový SUMÁR
Ahoj žlto-čierna rodina. Víkendový sumár prichádza, tak sa teda poďme pozrieť na to, ako sa darilo našej futbalovej rodine.

Začíname našimi dorasteneckými kategóriami, ktoré sa v nedeľu 24. mája predstavili v stretnutiach 27. kola II. LSD resp. II LMD, kedy na domácej pôde privítali v bratislavskom derby celok SDM Domino.
Naša U19 vedená trénerom Marekom Turlíkom napokon po dominantnom výkone zvíťazila vysoko 6:0. Na streleckú listinu sa jedným presným zásahom zapísali Jaroslav Jarošinec, Timofyi Riabokon, Matej Hiadlovsky a hetrik zaznamenal Samuel Majerský.
Starší dorastenci si tak pripísali na svoje konto trinástu výhru v ročníku, po ktorej sa nachádzajú v priebežnom poradí na 6. mieste so 41 bodmi na konte.
Ako ale zhodnotil skvelý výkon svojich zverencov hlavný tréner?
Výhra 6:0 nás určite teší. Konečne sme boli efektívni a dokázali sme premeniť väčšinu vytvorených šancí. Chlapcov musím pochváliť za prístup aj predvedený výkon. Samozrejme, že sa v našej hre objavili aj nedostatky, na ktorých odstránení budeme naďalej pracovať.
Celkovo však so zápasom panuje spokojnosť aj preto, že sme zostali koncentrovaní až do poslednej minúty a podarilo sa nám udržať čisté konto. Musíme však zostať nohami na zemi a do ďalších zápasov vstupovať rovnako odhodlane ako dnes. Ďakujeme všetkým fanúšikom, ktorí nás prišli podporiť
Čo sa týka mladších dorastencov, tak družina trénera Michala Pančíka opäť potvrdila skvelú formu a pripísala si na konto výhru 1:0. O osude stretnutia rozhodol presným zásahom Oliver Havrilla.
Mladšia dorastenecká kategória je aktuálne po šestnástej výhre s 53 bodmi na priebežnom 5. mieste.
Aj tento duel nám zhodnotil hlavný kormidelník.
Zápas proti Dominu bol veľmi vyrovnaný a priniesol minimum gólových príležitostí. Jednu z nich sa nám však v úplnom závere podarilo využiť a víťazstvo sme strhli na svoju stranu. Týmto triumfom sme si zároveň zabezpečili minimálne 5. miesto, čo bol náš predsezónny cieľ.
Dorastenci gratulujeme a ideme na žiacke kategórie.
U15/U14
Naši starší žiaci sa do ďalších súťažných zápasov pustili v sobotu 23. mája, kedy si to na domácej pôde rozdali s rovesníkmi z tímu FC Spartak Trnava. Išlo o stretnutia 8. kola I. LSŽ v skupine o titul.
Staršia kategória pod taktovkou trénera Mareka Turlíka zvíťazila výsledkom 2:1.
Svoj pohľad na tento súboj nám poskytol hlavný tréner.
Prvý polčas nám veľmi nevyšiel. Myslím si, že súper mal viac z hry, hoci paradoxne sme si vytvorili viac príležitostí na strelenie gólu. Ďalším paradoxom bolo, že sme nepremenili pokutový kop a súper následne skóroval z protiútoku.
Cez prestávku sme si povedali, čo potrebujeme zmeniť a myslím si, že chlapci to splnili. Prakticky celý druhý polčas sme odohrali na súperovej polovici, s výnimkou posledných piatich minút, keď nás dokázal zatlačiť.
Myslím si, že sme vyhrali zaslúžene a chcem chlapcov pochváliť za to, že sa nevzdali. Na druhej strane, v prvom polčase sme veľmi málo robili to, čo chceme a čo trénujeme a preto naša hra vyzerala tak, ako vyzerala. Takéto výpadky sa nesmú opakovať, musíme byť viac koncentrovaní a dôslednejšie si plniť svoje úlohy.
Mladšia kategória pod vedením trénera Samuela Demiana napokon remizovala 2:2.
Aj toto stretnutie nám zhodnotil hlavný kormidelník.
Do zápasu so Spartakom sme vstúpili veľmi aktívne a dobre. Vysokým pressingom sme získavali lopty a dostávali sa do nebezpečných situácií. Podarilo sa nám dostať do vedenia 2:0, ale je škoda, že sme nepridali aj ďalšie góly, pretože o zápase mohlo byť rozhodnuté už v prvom polčase. Súper však minútu pred prestávkou znížil na 2:1.
Druhý polčas bol viac o bojovnosti, aj keď sme si stále dokázali vypracovať dostatok šancí. Smolný moment prišiel približne v 70´ minúte za stavu 2:2, keď sme do prázdnej brány trafili iba tyčku. Chalanom patrí pochvala za predvedený výkon. Remíza nás mrzí, pretože podľa priebehu zápasu sme si zaslúžili zvíťaziť.
U13/U12
Čo sa týka mladších žiakov, tak tí sa v nedeľu 24. mája predstavili v zápasoch 7. kola I. LMŽ skupiny západ o umiestnenie, kedy na domácej pôde privítali rovesníkov z tímu FC Baník Prievidza.
Staršia kategória na čele s trénerom Tomášom Šalatom prehrala 1:2.
Ako zhodnotil tento duel hlavný tréner?
Zápas o prvé miesto v nadstavbovej skupine o umiestnenie priniesol očakávane náročný súboj. Na domácom ihrisku sme privítali súpera z Prievidze a od úvodu bolo jasné, že nás čaká ťažký zápas. Do prvého polčasu sme vstúpili lepšie my. Prezentovali sme sa kvalitnou hrou a vypracovali sme si aj niekoľko nádejne vyzerajúcich príležitostí, ktoré sa nám však nepodarilo premeniť. Súper následne z ojedinelého protiútoku otvoril skóre a po nariadenom pokutovom kope svoje vedenie ešte zvýšil. Do zápasu nás však vrátil gól Gedru, ktorý nám pred odchodom do kabín dodal nádej.
Do druhého polčasu sme vstupovali s cieľom zápas otočiť a získať tri body, keďže remíza by nám zabezpečila iba druhé miesto. Druhé dejstvo bolo z herného pohľadu rozkúskované a bojovné. Ustáli sme aj ďalší pokutový kop nariadený proti nám, no výraznejšie šance sa nám už vytvoriť nepodarilo a tak musíme pogratulovať súperovi k víťazstvu. Chalani zápas odmakali a siahli si na dno svojich síl, no aj to futbal niekedy prináša. Nehrá sa na to, kto hrá krajšie alebo lepšie, ale na góly a v tomto zápase bola efektívnejšia Prievidza.
Mladšia kategória pod vedením trénera Miroslava Mihála sa naopak tešila z výhry a to po výsledku 7:2.
Aj tento zápas nám zhodnotil hlavný kormidelník.
V uplynulom kole sme nastúpili proti pravdepodobne najkvalitnejšiemu súperovi v nadstavbovej skupine, ktorý počas jarnej časti ešte neokúsil prehru. Od úvodu až do záverečného hvizdu sme na oboch ihriskách predviedli veľmi koncentrovaný a disciplinovaný výkon. Naším cieľom bolo vytvárať prečíslenia na oboch stranách ihriska, čo bolo vzhľadom na ofenzívnu kvalitu súpera mimoriadne dôležité najmä v obrannej fáze.
Chlapci pristúpili k zápasu zodpovedne, dôsledne plnili herný plán a víťazstvo je po kvalitnom kolektívnom výkone plne zaslúžené. Za prístup a výkon by som rád pochválil každého jedného hráča. Verím, že na tento výkon nadviažeme a v nastavenom trende budeme pokračovať aj v zostávajúcich dvoch zápasoch.
U16
Ideme na družinu trénera Rudolfa Sekota, ktorá sa naposledy pustila do ďalšieho súťažného zápasu v nedeľu 24. mája, kedy v rámci 26. kola III. ligy MD U17 v skupine "B" privítala na domácej pôde celok FC Ružinov Bratislava.
Rozoberaná kategória napokon ťahala za kratší koniec najtesnejším rozdielom 0:1. Aj napriek tomu, že naša U16 zaznamenala druhú prehru v ročníku, je stále so 60 bodmi na líderskej pozícii v tabuľke.
U13 "B"
No a na záver tradične dostáva priestor aj družina trénera Václava Měšťana, ktorá sa do ďalšieho súťažného stretnutia pustila v nedeľu 24. mája. Išlo o zápas 24. kola III. ligy mladších žiakov skupiny "C", ktorú organizuje ObFZ Bratislava-mesto. Naša U13 "B" privítala na domácej pôde tím TJ Jarovce Bratislava a radovala sa z víťazstva 3:1.
Nasleduje hodnotenie zápasu hlavným trénerom.
Na to, že sme mali k dispozícii aj hráčov z kategórií U12 a U11, odohrali chlapci kvalitný zápas. Musím pochváliť flexibilitu hráča Marka Magyara, ktorý už v prvej minúte strelil gól a na posledných päť minút zápasu sa pre zdravotné problémy brankára dobrovoľne postavil do brány. Víťazstvo bolo teda zaslúžené a som rád, že sme to zvládli aj s mladšími hráčmi.
Ešte na chvíľu zostaneme pri tejto kategórii, ktorá sa počas uplynulého víkendu predstavila na medzinárodnom turnaji Strahov Cup v Prahe.

Naši chlapci v náročnej konkurencii obsadili skvelé 4. miesto a verte či nie, získali aj trofej. Akú, to Vám prezradí pri hodnotení výkonov svojich zverencov vyššie spomínaný Vašek Měšťan.
Medzinárodný turnaj v Prahe, organizovaný spoločnosťou Euro-Sportring hodnotím veľmi pozitívne. V kategórii U13 sa turnaja zúčastnili mužstvá z Nemecka, Rakúska, Dánska a Talianska. Veľmi ma teší, že nám prvý hrací deň vyšiel podľa predstáv. Dve víťazstvá a jedna remíza nás posunuli do finálovej štvorky.
V nedeľu nás čakal tím z Talianska, konkrétne z Fiorentiny. Súper nás nešetril a zaslúžene zvíťazil 6:0. Druhý zápas o 3. miesto bol vyrovnaný, no futbalisti z Dánska nás potrestali za chybu a prehrali sme 0:1. Pre našich chlapcov to však bola veľká futbalová skúsenosť.
Organizátori nás ocenili trofejou Fair Play, za čo im veľmi pekne ďakujeme. Poďakovanie patrí aj hráčom, rodičom a fanúšikom za podporu počas celého turnaja.
Nateraz je to od nás všetko, ĎAKUJEME žlto-čierna rodina.
