Autor: Klub

Michal Pančík hodnotí jesennú časť kategórie U17

Žlto-čierna rodina AHOJ. Pokračujeme v hodnotení jesennej časti v podaní našich družstiev a ako tretia v poradí nasleduje kategória U17, ktorá sa predstavila v II. LMD U17.

Naši mladší dorastenci ukončili jesennú časť v skupine západ na 8. mieste s 25 bodmi na konte. Naša U17 zaznamenala 7 víťazstiev, 4-krát si body podelila so súpermi a za kratší koniec ťahala rovnako v štyroch stretnutiach. Celkovo naši chlapci nastrieľali 26 gólov a inkasovali v 14 prípadoch. Ako ale hodnotí jesennú časť kormidelník našej U17 Michal Pančík?

Pán tréner, na úvod začneme tradičnou otázkou... ako sa máte a ako plánujete prežiť vianočné sviatky?

Mám sa dobre a sviatky budem tráviť z časti na Liptove a z časti doma v Bratislave.

Ako bude vyzerať tréningový proces do konca kalendárneho roku 2023?

Trénujeme do 15.12.2023 a potom budú mať chlapci voľno.

Poďme na hodnotenie prvej polovice sezóny. Začali by sme pozitívami. Čo Vás najviac potešilo v jesennej časti?

Jednoznačne defenzívna fáza hry.

Kto bol podľa Vás kľúčovým hráčom a tzv. ťahúňom mužstva? Prípadne, bolo ich viac?

Bolo ich viacero, ale nechcem tu niekoho vyzdvihovať, aby som na niekoho nezabudol.

Ktoré herné atribúty boli našou dominantou? V čom sme naozaj boli viac ako dobrí?

Ako som už na začiatku spomínal, dominovali sme v obrannej fáze hry. Z hry sme dostali naozaj len minimum gólov.

Keby ste mohli vybrať jeden najpozitívnejší moment z jarnej časti, ktorý by to bol?

Hra brankárov.

Podarilo sa chlapcom spraviť v kabíne naozaj skvelý kolektív, ktorý ťahal za jeden koniec povrazu?

Myslím si, že áno.

Teraz sa pozrieme na jesennú časť z druhej strany. Čo Vás najviac sklamalo, resp. čo bolo najväčším negatívom prvej polovice súťaže?

Jednoznačne naša slabá strelecká potencia. Na môj vkus sme dali veľmi málo gólov a aj málo sme sa do gólových príležitostí dostávali.

Na čom musíme v druhej časti sezóny zapracovať? Na ktorých herných činnostiach?

Určite zakončenie a vedenie útoku či už postupného, alebo rýchleho.

Čo bolo možno našou najväčšou „achillovou pätou“?

Zakončenie!

Kedy odštartujete zimnú prípravu, a kde bude prebiehať?

Štartujeme 8.1.2023 a prebiehať bude v „domácich“ podmienkach

Čo bude hlavný cieľom zimnej prípravy?

Dobre sa pripraviť na jarnú časť súťaže a pripraviť chlapcov na prechod do vyššej kategórie.

Aké plány si dávate do druhej polovice súťaže ?

Zlepšiť útočnú fázu hry.

Chystáme posilniť mužstvo nejakými novými tvárami možno z mladšej kategórie?

Zatiaľ nie.

Čo by ste si možno Vy osobne najviac priali do nového kalendárneho roka?

Zdravie a šťastie pre všetkých.

Na záver Vám dávame priestor, aby ste sa prihovorili našim fanúšikom a možno aj samotným rodičom, ktorí vašich chlapcov podporovali v každom jednom zápase...

Určite ďakujem za podporu hlavne rodičov. Bez nich by to v podstate v tomto klube ani nešlo.

Trénerovi Michalovi Pančíkovi a celému realizačnému tímu kategórie U17 ĎAKUJEME za celú prvú časť sezóny.