Sme v 3. kole Slovnaft Cupu! Z Domaniži si vezieme víťazstvo 3-2, rozhodol Labuda.

Družina trénera Slezáka sa dnes vrámci 2. kola Slovnaft Cupu predstavila na trávniku TJ Partizán Domaniža. Realizačný tím sa oproti víkendu rozhodol urobiť viaceré zmeny v zostave.
dsc_0121-2Od prvej minúty sa oba celky prezentovali veľmi opatrnou hrou a šance sa rodili len veľmi ťažko. V 23. minúte sa však mohlo prvýkrát meniť skóre, keď po strele z kraja musel zasahovať Strelčík, ktorý v bráne nahradil Kollára. Šancu na otvorenie skóre mali „Žltočierni“ hneď o minútu neskôr, keď po odrazenej lopte po rohovom kope išli dvaja na jedného Elvis s Fedorom, no Elvis zoči-voči domácemu brankárovi nepochodil. V 31. minúte sa z ojedinelej šance presadil Patrik Fedor, ktorý peknou strelou spoza 16-tky prekonal domáceho brankára. Do polčasu sa už skóre napriek niektorým sľubným náznakom nemenilo 0:1.
Druhý polčas začal oproti prvému vo vyššom tempe a domáci cítili šancu na vyrovnanie. Viaceré šance Domaniži však gólom neskončili. Naopak na druhej strane udrel Elvis po peknej spolupráci s Kochanom. V 70. minúte vsietil gól na 3-0 Labuda a naši hráči si mysleli, že je po zápase. Avšak domáci našu pasivitu využili na zníženie, najskôr na 3-1 Sádecký a v závere domáci dokonca znížili na 3-2 po strele spoza 16-tky. V posledných piatich minútach sme sa ešte strachovali o výsledok, no jednogólový náskok sme už udržali a postúpili do 3. kola Slovnaft Cupu, kde nás na svojom štadióne bude hostiť TJ Družstevník Veľké Ludince.

Hodnotenie zápasu z pohľadu nášho trénera:
„Kus zodpovednosti za predvedený výkon beriem na seba. Spravili sme dosť veľa vstupov do zostavy, ktoré ovplyvnili plynulosť hry. Prvých 20 minút sme sa hľadali a nevedeli sme sa dostať k nebezpečným situáciám. Potom sme však vývoj zápasu zobrali do svojich rúk, strelili sme prvý gól, potom v 2. polčase prišiel druhý aj tretí. Najviac ma však mrzí, že sme vôbec dovolili domácim vrátiť sa dvoma gólmi do zápasu. Nemôžeme si jednoducho dovoliť, aby sme za stavu 3-0 spravili zo zápasu takúto drámu. Chalani, ktorí dnes nastúpili zistili, že sú v ich výkone rezervy. Avšak tvrdou prácou sa budeme snažiť s týmito hráčmi pracovať, tak aby sa dostali na úroveň základu.“

TJ Partizán Domaniža – FK Inter Bratislava 2:3 (0:1)
Góly Inter: 31´ Fedor, 58´ Elvis, 70´ Labuda
Zostava Inter – Strelčík – Klooster (25´ Tóth), P. Špak ©, Labuda, Vaculík – Fedor, Elvis, F. Špak, Prekop, Šulc (46´ Bezák) – Kaman (58´ Kochan)

Autor: Matej Kraus