Víťazný obrat Interu zariadili Prekop a Šulc

Žltočierni sa v 3. kole Slovnaft Cupu predstavili na trávniku treťoligistu z Veľkých Ludiniec. Oba tímy mali o motívaciu postarané, keďže v hre bol zápas proti fortunaligovej Nitre.
s1000011

Úvod zápasu bol obojstranne opatrný a šance sa ťažko rodili na jednej aj na druhej strane. Žltočierni to skúšali postupným útokom, zatiaľ čo domáci to hrali na rýchle protiútoky. Jeden z nich skončil len tesne vedľa bránky Strelčíka. Najväčšiu šancu Interu mal v prvom polčase Patrik Kochan, ktorý to skúšal zaujímavou strelou spoza 16-tky. Polčas ale skončil bezgólov 0:0.
Úvod druhého polčasu začal z ostra, keď po rýchlom brejku mohol otvoriť skóre Bezák. Ale dobrú prihrávku od Manceho premeniť nedokázal. Ďalšiu veľkú šancu mal hneď v zápätí Mance, no u domáceho brankára nepochodil. V 55. minúte zahral rukou v pokutovom území Vaculík a domáci darovanú výhodu zužitkovali na otvárací gól stretnutia – 1:0.
V 68. minúte stretnutia sa o odpoveď pokúsil aktívny Kochan ale brankár domácich vytiahol parádny zákrok. V 73. minúte sa to konečne podarilo! Fedorov prudký center do šesnástky sklepol Šulc pre Erika Prekopa a ten nekompromisne vyrovnal na 1:1.
Domáci sa z ojedinelej šance snažili odpovedať ale v bránke Interu si svoje miesto zastal Strelčík. Udrieť sa však podarilo znova našim. Bezák pekne potiahol loptu na stred a jeho strela sa odrazila od žrde pred prázdnu bránku, kde ju do siete poslal Jakub Šulc – 1:2. Skóre sa už do konca stretnutia nezmenilo a Interisti sa v ďalšom kole môžu tešiť na fortunaligistov z Nitry, ktorých privítajú na svojom štadióne v Stupave.

TJ DRUŽTEVNÍK Veľké Ludince – FK INTER BRATISLAVA 1:2 (0:0)

Góly: 56´Hlaváčik (z penalty) – 73´ Prekop, 86´ Šulc,
ŽK: 40´Horniak, 55´Kosák – 50´Vaculík, 90´Prekop
Zostavy:
FK INTER Bratislava– Strelčík – Baldovský, Štrba (46´Labuda), Špak (C), Vaculík (56´ Šulc) – Elvis, Kochan – Fedor, Bezák, Klooster (56´ Prekop) – Mance
TJ DRUŽTEVNÍK Veľké Ludince – Benkó (C) – Krupánzski, Dékány, Kosák, Tóth, Straňák, Petráš, Cingel, Hlaváčik, Hamdaoui, Horniak
Počet divákov: 600
Hodnotenie trénera Slezáka:
“Bol to ťažký pohárový zápas s mužstvom z nižšej ligy. Zase sme si dali “vlastný gól” a spravili sme rôzne zmeny v zostave. Niektorí chalani ma presvedčili, niektorí zas nie. Keď mám však celý zápas zosumarizovať, tak som spokojný. Vyhrali sme v ťažkom zápase a teraz sa môžeme tešiť z postupu do ďalšieho kola. Zápas proti Nitre bude pre nás veľkou odmenou.”

Autor: Matej Kraus