Dorastenecké kategórie v derby s FC Petržalka bodovali

Dorastenecké kategórie odohrali v 8. kole II. ligy SFZ derby s FC Petržalka. Zverenci Dominika Ivanka získali na pôde súpera bod po remíze 0:0. Mladší dorastenci pod vedením Viktora Portha zvíťazili po dobrom výkone 3:1 a do tabuľky si pripísali cenné tri body.

img_3268-1foto: U19

FC Petržalka : FK Inter Bratislava U19 0:0 (0:0)

Zostava FK Inter Bratislava U19: Daniel Džavoronok, Stanislav Turčánik (76.Andrej Čumakov), Jakub Kliment (C), Andrej Majtán, Martin Komiňák (57.Erik Havlas), Adrián Pančík, Oliver Fandel (72.Adam Chrupka), Jakub Kolník, Martin Šarmír, Viliam Duffek (57.Dávid Hedera), Adam Karabín
ŽK: 22.Komiňák, 62.Fandel, 84.Šarmír

Vyjadrenie trénera U19  Dominika Ivanka: Očakávali sme ťažký zápas, čo sa týka psychickej aj fyzickej stránky. Bol to derby zápas a každé takéto zápasy rozhodujú maličkosti. To platilo aj o tomto zápase. Súpera sme nepúšťali do vyložených šancí a okrem záveru 1.polčasu po štandardnej situácií, kde sme nedôsledne bránili, si žiadnu 100% šancu nevypracovali. Naopak, my sme v úvode zápasu zahodili 2 šance, ktoré mali skončiť gólom. V 1.polčase sme prepadávali v strede poľa a nevyhrávali odrazené lopty. V 2.polčase sa naša hra zmenila, snažili sme sa byť trpezliví a ísť za víťazstvom. Škoda, pretože 3 minúty pred koncom sme si opäť vypracovali 100% šancu, no opäť sme ju nevyužili. V takýchto zápasoch musíme tieto situácie premieňať, lebo nás to stojí víťazstvo. Siahali sme na víťazstvo, no odchádzame len s bodom. Musím však pochváliť chlapcov za disciplinovaný a bojovný výkon.

FC Petržalka : FK Inter Bratislava U17 1:3 (1:1)

Zostava FK Inter Bratislava U17: Adam Klimek, Matúš Šumský, Samuel Studený (C), Michal Bazelides, Matúš Kollár (41.Marcel Klimek), Max Harceg (65.René Feder), Patrik Volf, Henrich Gabriel Tóth (41.Matúš Ratica), Patrik Ďurica, Jakub Plavnik, Matthew Godfred Aidi (48.Richard Csémy)
Góly:
10. Ďurica, 70. Csémy, 78. Studený pk.
ŽK:
23. Šumský

Vyjadrenie trénera U17 Viktora Portha:  Derby zápasy majú vždy špeciálny náboj a tento nebol iný. Do zápasu sme nastúpili s tým, že chceme nechať na ihrisku všetko.  Cieľom bolo nielen si zápas užiť, ale aj vyhrať. Možno to nebol v každej minúte pekný futbal, ale divákom sa muselo derby páčiť, keďže v každom okamihu zápasu bolo cítiť a aj vidieť, že chalani jazdia a bojujú. Samozrejme nebolo to len o bojovnosti, ale aj o kvalite. Fanúšikovia mali možnosť vidieť aj kvalitné výkony nielen jednotlivcov, ale aj kolektívu. Čo sa ale najviac podpísalo na našom víťazstve, bolo hlavne srdiečko a chuť zvíťaziť všetkých zúčastnených. Chalani ukázali, že nie sú len dobrí futbalisti, ale aj to, že vedia bojovať a že sú medzi nimi víťazné typy, čiže do budúcna ušili na seba trochu aj bič, keďže sa nebude na čo vyhovoriť. A my sa budeme chcieť od tohto výkonu odraziť a nepoľaviť, aby sme všetci mohli byť ešte lepšími.