Jozef Barmoš: Bratislavské derby má svoju špeciálnu “príchuť”

Po niekoľkých rokoch majú futbaloví fanúšikovia opäť možnosť vychutnať si bratislavské derby. V 5. kole II.ligy SFZ sa proti sebe postavia dvaja historicky úspešní velikáni FK Inter Bratislava a FC Petržalka.

5-kolo-fc-petrzalka

Inter aj Petržalka si prešli krízou a pádom na futbalové dno. Kluby sa postupne dostávajú na svoju stratenú pozíciu. Interisti si zabezpečili postup do druhej najvyššej celonárodnej súťaže v sezóne 2016/2017, Petržalčania o rok neskôr. Oba kluby píšu nový príbeh avšak nezabúdajú na svoju bohatú históriu.

A ako vnímajú derby ikony žltočiernych farieb?

Roman Kratochvíl odštartoval svoju úspešnú futbalovú kariéru v Interi, s ktorým získal v rokoch 2000 – 2001 dva majstrovské tituly a zároveň aj víťazstvá v Slovenskom pohári. Pred zajtrajším derby neskrýva radosť .  “Som veľmi rád, že konečne prišla táto dlhoočakávaná chvíľa. Bratislavské derby tu chýbalo či už hráčom alebo divákom, o čom svedčí aj záujem ľudí. “ Zaspomínal si aj na časy, keď v lige pôsobili tri bratislavské kluby. “Pamätám si na veľa zápasov, či už proti Slovanu alebo proti Petržalke. Bola to úspešná éra bratislavského a samozrejme aj slovenského futbalu. Kluby hrali o špicu tabuľky. Najskôr sme vyhrali my ako Inter titul majstra Slovenska a súčasne Slovenský pohár, po nás nasledovala Petržalka. Krásne obdobie.”

Jozef Barmoš patrí ku generácii futbalistov, ktorá sa na začiatku 80. rokov minulého storočia predstavila na svetovom i európskom šampionáte. Dres bratislavského Interu obliekal jedenásť sezón. Klubu zostal verný aj po tom, ako ukončil svoju slávnu futbalovú kariéru. Dnes vystupuje ako prezident klubu.  Zajtrajšie stretnutie je podľa neho jasným signálom, že bratislavský futbal sa postupne zotavuje a teší ho, že verní fanúšikovia si môžu opäť vychutnať pravú futbalovú atmosféru. Bratislavské derby nie je žiaden obyčajný zápas. Tak ako pre divákov, aj pre samotných hráčov má svoju špeciálnu „príchuť“.  Dnešné stretnutie je však zatiaľ len začiatkom návratu na futbalovú mapu. „Bol by som vďačný a šťastný, keby sme dokázali derby stretnutia preniesť aj do budúcich futbalových ročníkov. Ale v najvyššej futbalovej súťaži republiky,“ vyhlásil Barmoš.  Zároveň verí, že Inter sa postupne prepracuje na svoje pôvodné futbalové miesto. „Dnes sa však tešme z toho, že si po 10 rokoch zase môžeme vychutnať bratislavské  derby. Želám si, aby stretnutie prebehlo v zdravom športovom duchu a bez incidentov v hľadisku,“ hovorí na záver.

Úvodný výkop je na programe zajtra 18.8.2018 o 16:30 hod. na Futbalovom štadióne Stupava.