Bratislavské derby s nerozhodným výsledkom

gz0d0077

Dlhoočakávané jarné derby je za nami. V teplom počasí a pred natrieskanýmni tribúnami si Petržalka a Inter body podelili. Inter začal už tradične dobre a po Issovom zásahu sa ujal vedenia. Lenže v záverečnej štvrťhodine o body už zasa prišiel. O remíze 1:1 rozhodol premenenou jedenástkou Piroška.

FC Petržalka – FK Inter Bratislava 1:1 (0:1)
Góly: 79. Piroska (11m) – 20. Usman Adekunle Issa
ŽK: 59. Kozlovský (FCP), 85. Kosorin (FCP), 90+4. Prekop (FCP) – 81. Šulc (INB)
Rozhodovali: Erik Gemzický – Peter Chládek, Matej Zemko.
Diváci: 1500
Zostava Petržalka: Valach – Kosorin, Szöcs, Nemec, Kozlovský, Sombat (66. Piroska), Horník, Nagy, Gašparovič (C), Turčák (55. Vician), Prekop
Zostava Inter: Hrdlička – Šalata, Tóth (78. Vlček), Šulc (C), Quintón Christina, Bilić, Damien Marie (57. Labuda), Takács (86. Kochan), Adekunle Issa, Ekamgamene, Pavlović

Plynula 12. minúta stretnutia, keď o sebe Petržalčania dali vedieť prvýkrát. Prekop sa v komplikovanej situácii snažil o koncovku, jeho pokus ale Hrdlička bez väčších problémov kryl. Inter bol v prvom dejstve aktívnejší, čo pretavil do prvej zmeny skóre Issa. Nigérijský krídelník nadviazal na dva presné zásahy z predchádzajúceho stretnutia proti Bardejovu a v 20.minúte otvoril skóre. Koncovka Interistického strelca bola perfektná, efektným bicyklom rozkýval domácu obranu a vonkajším priehlavkom svojej pravačky nedal Valachovi šancu. Domáci sa snažili odpovedať po rohu Gašparoviča, jeho center ale Szöcs medzi žrde neumiestnil. Žltočierny si mohli v závere polčasu náskok poistiť, Šulcovu prihrávku z pravej strany ale nabiehajúci Takács do siete nedopravil.

Aj krátko po zmene strán sa našim chlapcom otváral priestor na zveľadenie najtesnejšieho náskoku. Damien Marie ale v úniku dvoch proti dvom zvolil individuálne zakončenie. To bolo málo razantné a mierilo do priestoru, ktorý ovládal Valach. Neúspešný strelec vzápätí prenechal miesto na ihrisku Labudovi a po hodine hry sa dostal na ihrisku aj domáci Piroska. Ten nahradil Sombata a z pohľadu domácich to bolo dobré striedanie. Gašparovičove rohy boli nebezpečné, po jednom z nich sa zavesil do vzduchu  Szöcs. Jeho hlavička ale skončila milimetre vedľa Hrdličkovej brány. O osude zápasu rozhodla 78. minúta a stret Labudu s Vicianom na hranici pokutového územia. Rozhodca Gemický po krátkej úvahe posúdil ich vzájomný kontakt ako nedovolený a nariadil proti Interu jedenástku. Tú Piroska bez väčších problémov premenil. V 84. minúte to mohlo byť pre Inter ešte krutejšie. Skvelá Prekopova akcia s fantastickou koncovkou ale našťastie iba roztriasla konštrukciu Hrdličkovej svätine. V závere stretnutia zaujali ešte dve Piroskove štandardky. Po prvej mieril Nagy hlavou mimo, nuž a po tej druhej aktívny Szöcs z dobrej pozície netrafil loptu. Rivali si nakoniec body delili.

Miroslav Jantek: “Vedeli sme, že to bude ťažký zápas. V bratislavskom derby mali obrovskú motiváciu oba tímy. Nechceli sme sa prispôsobovať taktike domácich. Naopak, od začiatku sme razili náš vlastný štýl. Prvý polčas nám celkom vyšiel. Vyhrávali sme 1:0 a mali sme aj ďalšie šance. Tie sme nevyužili. Ak by sme skórovali, určite by sa nám po zmene strán dýchalo ľahšie. V druhom polčase sa nám v záverečnej 25-minútovke opäť prestalo dariť. Ťažko povedať, či je to nejaký mentálny problém, že chlapci v závere cítia šancu na víťazstvo a prestávajú hrať to čo sme naučení. Musíme sa s tým popasovať.”