Dorastenci odštartovali nový súťažný ročník II. ligy

Novú sezónu II. dorasteneckej ligy úspešne odštartovali aj naši dorastenci. V úvodnom kole sme sa predstavili na ihrisku v Púchove, kde si obe kategórie pripísali zhodne výhru 3:1.

dorast-1

MŠK Púchov U19 – FK Inter Bratislava U19 1:3 (0:1)
Zostava FK Inter: Mana, Kliment (85. Števaňák), Kučerka (C), Zbudila, Pančík, Karabín, Krajčír (67. Kormaník), Černák, Hedera (67. Fandel), Havlas (46.Udvorka), Sládeček (61. Pázmány)
Góly: 13. Černák, 50. Udvorka, 78. Fandel

Tréner U19 Vladimír Gligič: “Vstup do zápasu nebol podľa našich predstáv. Nevedeli sme sa dostať k svojej hre. Chýbala väčšia agresivita, presnosť a trpezlivosť. Napriek tomu sa nám podarilo skórovať. Druhý polčas ovplyvnil rýchly gól, ktorý nás ukľudnil. Následne sme vedeli podržať loptu, vytvorili sme si ďalšie gólové príležitosti. Výborne naskočili aj striedajúci hráči, ktorí oživili hru. Chlapci ukázali potenciál.”

MŠK Púchov U17 – FK Inter Bratislava U17 1:3 (1:1)
Zostava FK Inter: Špigút, Demjanovič, Volf, Wiesner (C), Ďurica (70. Schmogner), Rexa (65.Kubinec), Michalovič (57. Popelák), Dobrovodský (36. Aidi), Chrupka, Harceg, Čumakov
Góly: 20. Čumakov, 68. Popelák, 75. Demjanovič

Tréner U17 Dominik Ivanko: “Prvý ligový zápas nám vyšiel podľa predstáv. Hoci 1. polčas nebol z našej strany ideálny, dokázali sme si vytvoriť šance. V 2.polčase sa naša hra ešte zlepšila a prakticky sa hralo na jednu bránu. Boli sme dominantní na lopte a vytvárali tlak na súpera, no chýbala nám väčšia rozvaha a trpezlivosť pri zakončení. Až prišla 68. minúta, v ktorej sa peknou strelou prezentoval Popelák a strhol vedenie na našu stranu. Tlak pokračoval a v závere sme pridali ešte tretí gól. Súpera sme až na naše dve zaváhanie do ničoho nepustili.”