Dorastenci sa cez víkend predstavili na trávniku MFK Skalica

Starší dorastenci zvíťazili v zápase 10.kola II.ligy SFZ na trávniku MFK Skalica. Súpera zdolali 4:2 po tom, ako zverenci Dominika Ivanka strelili tri góly v priebehu štyroch minút. Dva presne zásahy si pripísal Marcel Plavnik, po jednom góle pridali Martin Komiňák a Dávid Hedera. Naopak mladšiemu dorastu sa v tomto kole veľmi nedarilo. Napriek dobrému výkonu odchádzali zverenci Viktora Portha z trávnika súpera porazení.  Autorom jediného gólu bol Richard Csémy.

img_3268-1

MFK Skalica : FK Inter Bratislava 2:4 (1:1)

Zostava FK Inter Bratislava U19: Daniel Džavoronok, Adam Zbudila, Stanislav Turčánik, Jakub Kliment (C), Martin Komiňák, Andrej Majtán, Oliver Fandel (64.Viliam Duffek), Jakub Kolník, Marcel Plavnik, Dávid Hedera, Maroš Kardoš
Góly: 38.Martin Komiňák, 48. a 52.Marcel Plavnik, 49.Dávid Hedera

Vyjadrenie trénera Dominika Ivanka: Zápas sme mali dobre rozohratý. Od úvodu sme boli lepším mužstvom so snahou hrať kombinačne. Bohužiaľ, po chybnej rozohrávke sme inkasovali gól z prvej strely súpera. Tento moment nás však nepoložil, práve naopak.  Mužstvo sa naštartovalo a po pár minútach po peknej krídelnej akcii vyrovnal Komiňák. V 2. polčase sme prebrali iniciatívu ešte výraznejšie, výsledkom boli 3 strelené góly. Individuálne sa dvakrát presadil Plavník a raz Hedera. Za stavu 4:1 tempo hry opadlo, zápas sme však naďalej mali pod kontrolou a nakoniec sme si zaslúžene pripísali dôležité body do tabuľky. Som rád, že sme tento zápas zvládli a chlapcom gratulujem za predvedený výkon a výsledok.

MFK Skalica : FK Inter Bratislava 3:1 (1:0)

Zostava FK Inter Bratislava U17:  Adam Klimek (41.Michal Kopča), Matúš Šumský (C), Samuel Studený, Michal Bazelides (41Richard Csémy), Matúš Kollár (77.Karol Kovár), Max Harceg, Patrik Volf, Henrich Gabriel Tóth (66.Matúš Ratica), Patrik Ďurica, Matthew Godfred Aidi, Marcel Klimek
Góly: 70.Richard Csémy, 75. Marcel Klimek (vlastný)

Vyjadrenie trénera Viktora Portha: “V úvode zápasu sme si nerozumeli v obrane a súper sa poľahky ujal vedenia. Ďalších 15 minút to bol viac bojovný ako pekný futbal. Odvtedy až do konca zápasu sme súpera takmer nepustili na našu polovicu, ale žiaľ gól neprichádzal. Ten sa nám podarilo streliť až približne 10 minút pred koncom zápasu. Následne sme to riskli zmenou rozostavenia pri snahe zápas nielen remizovať, ale vyhrať. To žiaľ nevyšlo úplne podľa predstáv a z brejku súper dal gól, keď sme sa nestihli vrátiť v potrebnom počte. Výsledok mrzí, ale som rád, že chalani okrem úvodných 15 minút spravili všetko pre to, aby sme boli úspešní.”