Dorastenci v Poľsku na 2. mieste

interpoharNa pozvanie klubu TS 1909 Piast Cieszyn sa naši dorastenci zúčastnili juniorského turnaja kategórie U19 v poľskom pohraničí v meste Cieszyn. Aj keď bol turnaj určený pre kategóriu hráčov ročníka 98 a mladších, tréner zobral na turnaj troch chlapcov ročníka 99 a ostatní boli z ročníkov 2000 a 2001. Na cestu sme vyrazili v piatok 9.6. ráno. Keď sme dorazili na miesto konania, dostalo sa nám vrelé privítanie od organizátorov na čele s prezidentom klubu. TS 1909 Piast má podobný osud ako náš Inter a bojuje o postup na vyššie pozície v rámci poľských ligových súťaží. Ubytovali sme sa v hoteli, ktorý je priamo na štadióne. Po obede mali chlapci tréning, aby sa trochu rozhýbali po dlhej ceste a pripravili sa na turnajové boje. Následne po krátkom odpočinku a večeri sme si išli pozrieť historické centrum mesta, kde sa konali veľké oslavy Sviatku Troch Bratov. Na druhý deň ráno o 9:00 začal turnaj zápasmi v dvoch skupinách.

Skupina A: FK Inter Bratislava, TS 1909 Piast I, BKS STAL Bielsko Biala, Hutnik Krakow
Skupina B: FK Futbal Třinec, Ruch Chorzow, KP Beskid Skoczow TS Piast II

Naše výsledky v skupine:
FK Inter – Hutnik Krakow 2:2 (Vaktor, Baláž)
FK Inter – TS 1909 Piast 1:0 (Dolán)
FK Inter – BKS STAL 2:0 (Vaktor, Lörincz)

V skupinových bojoch nás prišli podporiť aj: pán Barmoš, Šajánek a Kovařík, ktorí sa tešili veľkému záujmu miestnych médií. V skupine sme skončili na druhom mieste o skóre za víťazom z Krakowa. V semifinále sme výborným výkonom gólmi Brunnera a Baláža porazili FK Třinec a postúpili sme do finále. Vo finále sme nastúpili proti Hutniku Krakow a po ťažkom boji sme súperovi podľahli výsledkom 0:2. Po turnaji sme si odpočinuli pri sledovaní turnaja „Old Boys“ a potom prišla veľká sláva, keď sa ocenenia odovzdávali na veľkom pódiu priamo v centre osláv v historickej časti mesta. Okrem ocenenia za druhé miesto náš hráč Roman Kliman dostal cenu ako najlepší hráč turnaja. Potom sme sa už ponáhľali domov, aby sme stihli aspoň časť osláv postupu našich mužov do 2. ligy.

Na záver chcem poďakovať našim chalanom za vzornú reprezentáciu a organizátorom s prezidentom klubu TS 1909 Piastu za naozaj veľkú starostlivosť. Na turnaji nás reprezentovali pod vedením trénera Vladimíra Gligiča:
1999 – Alan Dolán, Lukáš Vilim, Marek Živický
2000 – Richard Máder, Samuel Ščurko, Samuel Baláž, Martin Brunner, Filip Vktor, Štefan Schwarz, Roman Kliman, Patrik Lörincz
2001 – Dominik Polakovič, Adam Kormaník

Fotogaléria tu