Dorasteneckí mládežníci sa na jar predstavia pod novým trénerským vedením

Dorastenecké kategórie vstupujú do jarnej časti aktuálneho súťažného ročníka pod novým vedením. V staršom doraste sa predstaví nové trénerské duo Dominik Ivanko a Tomáš Majtán. Mladší dorast bude viesť Viktor Porth s Tomášom Boháčom.

img-20200306-wa0001Foto: Peter Horecký

Dominik Ivanko pôsobí v klube už viac ako štyri roky. Pred vstupom do novej sezóny prešiel z pozície šéftrénera prípraviek k postu trénera mladšieho dorastu. „Bola to pre mňa veľká výzva. Vždy chcem, aby všetko fungovalo na sto percent. Nakoniec sme s chalanmi výborne rozbehli sezónu. Po jeseni sme sa umiestnili na treťom mieste so stratou troch bodov na lídra tabuľky,“ na úvod prezradil tréner Dominik Ivanko. Ani nie po pol roku prišla ďalšia príležitosť pre mladého perspektívneho kouča. Po tom, ako nečakane skončil tréner kategórie U19, klub sa po dôkladnom zvažovaní rozhodol ponúknuť toto miesto práve Ivankovi. „Ponuka viesť najstaršiu mládežnícku kategóriu v klube ma veľmi prekvapila. Musel som si zobrať pár dní na rozmyslenie,“ neskrýval svoje prekvapenie tréner a jedným dychom dodal: „Vedel som, že na mňa padne obrovská zodpovednosť. Od tejto kategórie závisia skoro všetky mládežnícke tímy v klube.“

img-20200306-wa0003

Cieľom v tejto sezóne je hrať pekný futbal a zanechať dobrý dojem. Tréner verí, že systematickou prácou budú chalani konkurencieschopní na každom poste a tým si v budúcom súťažnom ročníku zabezpečia postup do prvej ligy.  Pri trénovaní mu bude asistovať Tomáš Majtán, ktorý je zároveň aj hráčom prvého tímu. Tomáš je známe meno na futbalovej scéne. V minulosti obliekal dres MŠK Žiliny, Spartaku Trnava, českého Příbramu a ďalších. Góly dával na Slovensku, v Česku,  Poľsku, Taliansku, Maďarsku i Rakúsku.

Novým trénerom mladšieho dorastu sa stal Viktor Porth, ktorý s kategóriou stihol absolvovať zimnú prípravu. Tvrdí, že  Ivanko odviedol výbornú robotu a teší ho vysoká kvalita jednotlivcov. Zároveň si uvedomuje, že jeho úlohou nie je len chalanov koučovať, ale byť im aj oporou mimo ihriska. „Chalani sú vo veku, kedy už musia prevziať zodpovednosť za svoje rozhodnutia nielen na trávniku, ale aj mimo neho. Musia uvažovať nad smerom, ktorým budú v živote pokračovať. Nie je to jednoduché obdobie. Dôležité je priviesť ich k spôsobu, ako by sa mohli priblížiť k svojim cieľom. Verím, že spoločnými silami po línií hráč-tréner-rodič-klub-škola budeme úspešní,“ priblížil svoj postoj a zodpovedný prístup Viktor Porth. Asistovať mu bude Tomáš Boháč.

Výsledky prípravných zápasov v zimnej príprave U19:
FK Pohronie – FK Inter Bratislava 1:1 (0:0) Gól: Hedera
FK Inter Bratislava – FC Spartak Trnava 1:4 (0:1) Gól: Kolník
FK Inter Bratislava – FK Dukla Praha 1:1 (1:1) Gól: Majtan
1.FC Tatran Prešov – FK Inter Bratislava 6:2 (5:0) Góly: Hedera, Duffek
FC Košice – FK Inter Bratislava 3:1 (1:0) Gól: Števaňák
FK Spišská Nová Ves – FK Inter Bratislava 3:9 (1:4) Góly: Hedera 4, Duffek, Kolník, Kormaník, Bubeník, Havlas

Výsledky prípravných zápasov v zimnej príprave U17:
FK Pohronie U17 – FK Inter Bratislava U17 0:1 (0:0); G: Chrupka 1
FK Inter Bratislava U17 – FK Rača U17 6:0 (3:0); G: Aidi 2, Plavník 2, Ďurica 1, Harceg 1
FC Spartak Trnava U17 – FK Inter Bratislava U17 5:2 (3:1); G: Ďurica 1, Vaňo 1
FC IMAS Stupava U17 –  FK Inter Bratislava U17 0:3 (0:2); G: Ďurica 1, Chrupka 1, Šumský 1