GENERÁLNY MANAŽÉR ĽUBOMÍR TALDA: PRIORITOU JE NÁVRAT DO BRATISLAVY

tlacovka2

V administratívnych priestoroch Interu Bratislava na Drieňovej ulici sa vo štvrtok predpoludním uskutočnila tlačová konferencia pred jarnou časťou II. ligy. Pred médiá predstúpili prezident klubu Jozef Barmoš, ďalej generálny manažér Ľubomír Talda, tréner A-čka Miroslav Jantek a kapitán mužstva Jakub Šulc.

Jozef Barmoš sa vyjadril aj k interistickej strastiplnej ceste, keď zo slávnej éry klesol až na absolútne dno, aby vzápätí, v štýle bájneho vtáka Fénixa, vstal z popola a rástol. „Naša snaha vrátiť sa medzi elitu trvá už 10 rokov. Cieľ sme síce stále nedosiahli, ale vieme, že sme na dobrej ceste. Našou absolútnou prioritou je návrat do Bratislavy. S Pasienkami nepočítame, tam by bol možný návrat iba na obmedzenú dobu. Hľadáme trvalé riešenie. Určite sa budeme zaujímať aj o možnosť hrať na Tehelnom poli, ale v hre sú aj iné možnosti. Presun do hlavného mesta by sme radi vyriešili už tento rok. Treba tu vytvoriť dobré konkurenčné prostredie, aby bratislavský divák mohol chodiť na naše zápasy v najvyššej súťaži,” uviedol prezident klubu.

img_0211

Okrem logistických cieľov majú žltočierni aj svoje športové méty. Keďže zo súťaže vypadne až kvarteto tímov, nezanedbateľným cieľom klubu je vyhnúť sa pádu o poschodie nižšie. Inter je aktuálne na 10. mieste so ziskom 22 bodov. Generálny manažér Ľubomír Talda uviedol: „Počas zimy sme sa snažili vystužiť káder. Mužstvo počas zimnej prípravy opustili Alexander Morgos, Victor Olatunji Oluyemi a Tomáš Svečula. Klub naopak získal viaceré posily zo zahraničia – Charniho Ekangamena z holandského FC Eindhoven, Bruna Bilića z chorvátskeho NK Hrvatski Dragovoljac, Ronalda Takácsa z MTK Budapešť ako aj Slováka Emila Haladeja z Tatrana Prešov. S odchodmi z klubu už nerátame. Stále riešime post brankára. Rokujeme s jedným Slovákom a s jedným hráčom zo zahraničia. Alternatívou sú aj naši dorastenci.“  V otázke prípadného postupu generálny manažér na pílu netlačí. „Premýšľame v súlade s infraštruktúrou. V prípade postupu by sme nemali adekvátny štadión na Fortuna ligu. Strategicky musíme vyriešiť najskôr návrat do Bratislavy a rovnako tak aj otázku štadióna s vyhovujúcimi parametrami. Popri tom budeme budovať silné mužstvo, pripravené na najvyššiu súťaž. Aktuálnu sezónu vidím tak, že by sme sa chceli pohybovať v strede tabuľky. O postup sa môžeme pobiť v tej nasledujúcej.”

O prípravnom období sa rozhovoril aj tréner Miroslav Jantek. „V realizačnom tíme nastala výmena, keď Richarda Slezáka nahradil Juraj Ančic. Som profesionál, s oboma sa mi robí dobre. V tomto problém nevidím. Druhá liga je silná súťaž a myslím si, že nám predkladá reálne zrkadlo ako na tom sme. Musíme sa zodpovedne pripravovať a spoluvytvárať silné mužstvo. Do ligy nechceme postúpiť len na jednu sezónu.“

Kapitánom tímu bude, rovnako ako na jeseň, Jakub Šulc. Ten zhodnotil aj nové prírastky do kabíny. „Chalani zapadli do kolektívu prakticky okamžite. Myslím si, že Charni nám pomôže v strede poľa, kde máme nejaké výpadky. Nálada v mužstve je v poriadku,“ podotkol kapitán tešiaci sa na prvý duel v Liptovskom Mikuláši.