Inter sa chystá do Komárna, chýbať bude viacero opôr

Aktuálny ročník II. futbalovej ligy pozvoľna vrcholí. Našich chlapcov v ňom čaká už iba trojica súperov. Tým najbližším bude Komárno. Do pohraničného mesta s Maďarskom vycestuje Inter v sobotu. Duel má naplánovaný úvodný výkop o 17:00 hod. Komárno je v tabuľke aktuálne na 6. mieste, Inter sa ponoril do zostupových vôd a je na 15-tej pozícii. Prípadné víťazstvo by mohlo Inter posunúť v tabuľke vyššie. Iba trojbodový výsledok uchová nášmu klubu aspoň teoretickú šancu na záchranu.

gz0d0116

Inter má s Komárnom v poslednom období vyrovnanú bilanciu. Vlani sa oba tímy stretli najskôr v Komárne, naši chlapci tam prehrali 2:3. O góly Interu sa postarali Fedor a Šulc, nuž a autor nášho prvého zásahu sa zapísal do štatistík aj negatívne. Po necelej hodine bol totiž vylúčený. V stupavskej odvete sa zrodila bezgólová remíza. Na začiatku aktuálneho ročníka sa obaja rivali stretli pre zmenu najskôr v Stupave. Bolo to v rámci 13-teho kola. Duel bol na programe v polovici októbra. Naši chlapci zvíťazili vďaka zásahom Jakuba Šulca 2:0.

Fakty z posledného vzájomného zápasu:

Inter Bratislava – KFC Komárno 2:0 (1:0)

Góly: 8. a 35. Šulc

ŽK: 18. Štrba, 28. Labuda, 89. Šulc – 54. Domonkos, 65. Nurković

Rozodovali: Igor Kozák – Roman Poracký, Simeon Vass

Divákov: 439

FK Inter Bratislava:Goga – Štrba (66. Pavlović), Šalata, Kochan (Olatunji), Labuda, Šulc (C), Gilian, Quitón, Baldovský, Damien Marie (80. Tóth), Adekunle
KFC Komárno: Slávik – Popović, Ondruš, Antálek, Šurnovský, Domonkos, Mikeš (Fronc), Mészáros, Nurković (C), Kollár, Duda (61. Ajrulahu)

Naša jarná bilancia nie je ani zďaleka prijateľná. Zverenci Miroslava Janteka nazbierali v desiatich dueloch iba štyri body, za rovnaký počet nerozhodných výsledkov. Zvyšných šesť stretnutí Inter prehral. Rovnako forma Komárna nie je príliš oslnivá. Futbalisti KFC vyhrali na jar dva duely (Prešov, Lipany), štyrikrát remizovali (Dubnica, Banská Bystrica, Lokomotíva, Šamorín) a rovnako štyrikrát prehrali (Petržalka, Skalica, Poprad, Žilina B). Ich najväčším útočným esom je Samir Nurković. 26 ročný Srb si v aktuálnom ročníku pripísal už 19 gólov. Viac ich zaznamenal len Miladin Vujoševič z Dubnice. Legionár z Čiernej Hory zaťažil kontá súperov 23-krát, jeden gól dal aj do našej brány. Neohrozenou brankárskou jednotkou komárňanskej zostavy je Matej Slávik. Rodák z Ilavy odchytal 25 zápasov, iba v dvoch prípadoch pustil medzi žrde svojho alternanta Lukáša Leckéšiho. Trénerom nášho sobotného súpera je Jozef Olejník.

Podobne ako v predchádzajúcom dueli proti rezerve Žiliny sa musí náš tím zaobísť bez viacerých dôležitých hráčov. Zdravotné problémy vyradili z nominácie Jakuba Šulca, Andreja Štrbu ako aj Patrika Fedora, suspendovaný je stále Issa. Naopak po uplynutí disciplinárneho trestu bude k dispozícii Emil Haladej.

57154604_1279506598873732_7895162789365284864_n