Inter zvládol aj kvalifikáciu Champions Trophy U11

V poslednú aprílovú nedeľu sa na stupavskom štadióne zišli desiatky mladých futbalistov. Chlapci v kategórii do 11 rokov mali totiž na programe kvalifikáciu prestížneho podujatia Champions Trophy. Po mládencoch z ročníka U12, ktorí odohrali svoj turnaj ešte v marci, sa tak dočkali aj ich mladší spoluhráči. Na turnaji sa zúčastnilo 18 výberov zo Slovenska, Česka a Maďarska. Víťazmi sa stali chlapci Trenčína.

gz0d0028

Po remíze 2:2 zdolali vo finále maďarský Haladás po pokutových kopoch. Trenčania si okrem víťazstva zabezpečili aj postup do celosvetového finále. To sa uskutoční v Belehrade. V srbskej metropole nebudú chýbať ani naši chlapci. Miestenku na vrcholnom turnaji získali ako organizátori jednej z kvalifikačných skupín.

img_0321

Stupavský turnaj sa hral v troch šesťčlenných skupinách. Inter doň postavil dva tímy. „V kategórii U11 máme 27 hráčov. Štyria boli zranení, ostatných 23 chlapcov si na tomto podujatí zahralo,“ vysvetlil myšlienku zapojiť dva domáce výbery Richard Čintala, tréner Interu U11. Jeho zverenci majú s týmto turnajom zaujímavé skúsenosti. Vlani, ešte ako výber do 10 rokov, vyhrali kvalifikáciu. A to nie hocakým spôsobom. Turnaj sa uskutočnil v Petržalke a Žltočierni to tam rozbalili vo veľkom štýle. Súperom nedali najmenšiu šancu. Zvíťazili vo všetkých zápasoch. Nasledoval postup do celosvetového finále. Veľkolepé podujatie sa uskutočnilo vo Viedni, počet zúčastnených tímov bol 128. A súperi našich mládencov? Napríklad Glasgow Rangers alebo Juventus Turín. Inter sa v extrémne silnej konkurencii umiestnil v hornej polovici poradia.

V tohtoročnej kvalifikácii odohral prvý tím Interu šesť a ten druhý osem duelov. Úspešnejší bol teda Inter II. Najvydarenejšie stretnutie odohral proti Žiline. „Chalani si ten zápas neuveriteľne užívali. Hádam ešte nikdy som u nich nevidel také pozitívne emócie. Bol to vydarený duel, vyhrali sme ho 2:0,“ neskrýval radosť Richard Činatala a k sľubnému účinkovaniu svojich zverencov dodal: „Keď sme hrali o postup, lavička doslova žila. Chlapci sa navzájom povzbudzovali a keď dali gól, všetci sa spontánne veľmi tešili. Priznám sa, ešte nikdy som ich nevidel hrať s takým nasadením.“ Inter nazbieral v skupine C 10 bodov. S trojbodovou stratou na maďarský Honvéd skončil v tabuľke druhý. Až za našim tímom finišovala Banská Bystrica, Žilina, Michalovce i Pohronie. V nadstavbe sa Žltočiernym už tak nedarilo. Postupne prehrali s Honvédom, Slovanom i Trnavou. Celkovo obsadil tento výber 8. miesto.

 VÝSLEDKY VÝBERU INTER II
Inter II – Michalovce 3:3
Inter II – Banská Bystrica 2:0
Inter II – Žilina 2:0
Inter II – Honvéd 1:3
Inter II – Pohronie 1:0
Inter II – Honvéd 0:4
Inter II – Slovan 0:2
Inter II – Trnava 0:3

gz0d0282

Výber Inter I hral v mimoriadne ťažkej skupine A. O tom, že súboje v nej nebudú prechádzkou ružovou záhradou sa presvedčili už v prvom stretnutí. S Prievidzou prehrali 1:4. Ešte krutejšiu lekciu dostali naši mládenci od Trenčína. Celkový víťaz stupavského podujatia ich deklasoval v pomere 9:0. Inter obsadil v skupine napokon 5. miesto, svoje tri body získal za výhru nad Šamorínom. V celkovom hodnotení turnaja finišoval na 16-tej priečke.

VÝSLEDKY VÝBERU INTER I
Inter I – Prievidza 1:4
Inter I – Trenčín 0:9
Inter I – Šamorín 1:0
Inter I – Olomouc 0:6
Inter I – Haladás 0:6
Inter I – Poprad 0:3

Turnaj priniesol veľa nových poznatkov. A to nie len hráčom, ale aj trénerom. „Zaujali ma viaceré tímy. Páčili sa mi napríklad mládenci Sigmy Olomouc. Ale takisto aj tí zo Slovácka. Výborne pracovali s loptou. Fakt hrali na vysokej úrovni. Boli zohratí, zjavne trávia spolu už dlhší čas,“ zamyslel sa nad prejavom súperov tréner našich jedenásťročných mládencov. Pri hodnotení turnaja vyzdvihol aj ďalšiu, mimoriadne dôležitú, vec. „Zorganizovať celé podujatie nebolo vôbec jednoduché. Počas príprav boli veľmi aktívni aj rodičia našich chlapcov. Chcem sa im za to veľmi pekne poďakovať. Úroveň podujatia, aj vďaka nim, vyzdvihli všetky zúčastnené družstvá,“ skonštatoval na záver Richard Čintala.

PARTNERI
57286245_268481247437676_4381236580338106368_n