Interisti v treťom kole TIPOS III.ligy nezaváhali

Zverenci Michala Pančíka zvíťazili v zápase tretieho kola TIPOS III. ligy Bratislava nad TJ Rovinkou 4:1. Po zranení sa do zostavy vrátil talentovaný Samuel Baláž. V dueli sa predstavilo až deväť odchovancov Interu. Gólovo sa presadili kapitán tímu Tomáš Majtán, už spomínaný Samuel Baláž, Vojtech Tóth a v závere zápasu zaznamenal jeden gól aj Richard Hrebačka.

gz0d0095

FK Inter Bratislava : TJ Rovinka 4:1 (3:1)

Zostava FK Inter Bratislava: Daniel Goga, Patrik Lörincz, Andrej Kučerka, Vojtech Tóth, Lukáš Pollák (75.Alex Christian Earl), David Duduc, Ondrej Zeleník (84. Patrik Špak), Tomáš Majtán (C) (90. Peter Udvorka), Kristián Černák (64. Richard Hrebačka), Matúš Antošík, Samuel Baláž (70. Mário Ragan)
Góly: 26. Patrik Lörincz (vlastný), 34. Tomáš Majtán, 40. Samuel Baláž, 45. Vojtech Tóth, 90. Richard Hrebačka
ŽK: 57. Kristián Černák

Zostava TJ Rovinka: Milan Valašik (78. Martin Michal), Nicolas Leginus, Valentín Majerčák, Branislav Fratrič, Tomáš Krucký (C) (66. Juraj Jamrich), Peter Kučera, Martin Štefunko (66. Dominik Krajinčák), František Lády (78. Marek Gajdoš), Marián Kvasňovský, Ján Andrejko, Matej Dolník (64. Michal Goga)
ŽK: 50. Ján Andrejko

Rozhodovali: Mário Bohun, Marián Vašš, Marcel Dubravec
Počet divákov: 285

Úvod zápasu patril domácim, v 8. minúte sa do šance dostal Majtán, jeho strelu Valašik zneškodnil. V 12. minúte napriahol z diaľky Antošík, jeho strelu hosťujúci brankár len vyrazil. K odrazenej lopte sa dostal Baláž, priťukol Černákovi, ktorý trafil hosťujúceho obrancu na bránkovej čiare. Hostia sa v 17. minúte prezentovali peknou strelou, ktorú Goga zneškodnil. V 26. minúte sa už mohli radovať. Šikovnú akciu so zakončením si nešťastne tečoval do vlastnej brány Lörincz – 0:1. Rýchlu odpoveď mal na hlave Baláž, ale jeho pokus zastavila tyč Valašikovej brány. V 34. minúte bolo vyrovnané. Pollák posadil center na hlavu kapitána Majtána a ten vyrovnal stav stretnutia na 1:1. O pár minút domáci predviedli krásnu akciu, po kombinácii štvorice Antošík – Černák – Pollák – Baláž sa posledný menovaný zvnútra šestnástky nemýlil a dostal svoj tím do vedenia 2:1. Tlak domácich pokračoval a tesne pred odchodom do kabín sa presadil zoči voči Valašikovi aj obranca Tóth. Prvý polčas sa niesol jasne v réžii žltočiernych, ktorí zaslúžene viedli 3:1.

Druhý polčas nám tempo hry trochu pokleslo. Po rýchlej akcii sa v 64. minúte dostal do zakončenia Baláž, ktorému tentokrát chýbala väčšia presnosť. Nepresadil sa ani Lörincz, ktorý si v 82. minúte spravil výlet do súperovej šestnástky, avšak jeho strelu zastavila tyčka. Bodku za stretnutím spravili striedajúci hráči. V 90. minúte sa Udvorka s Hrebačkom rútili sami na brankára hostí, prvý menovaný ponúkol gól Hrebačkovi, ktorý stanovil skóre dnešného zápasu na 4:1.

gz0d0011

Rozpis zápasov tu.
Prejsť do archívu článkov.