Interisti zvládli úspešne aj druhé kolo TIPOS III.ligy

Futbalový klub Inter Bratislava zvíťazil v zápase 2. kola TIPOS III. ligy Bratislava na ihrisku FK Rača 1:3 (0:2). Úvodný gól strelil Patrik Lörincz. Autorom druhého gólu bol kapitán Tomáš Majtán. A jeden gól si pripísal aj Ivan Žiga.
gz0d0164

FK Rača Bratislava : FK Inter Bratislava 1:3 (0:2)

Zostava FK Rača: Droppa – Hollý (35. Kňažek), Maďarík, Rybánsky, Štedl (63.Čižnár), Zošš (74. Stovička), Vitek (67. Mitrík), Adam, Kubala (C), Bellay (53. Kubala), Bednár
Góly:
58. Kubala

Zostava FK Inter: Chudý – Pavlović, Petráš (59. Žiga), Kadák (86. Černák), Kapuadi, Lörincz, Lamine (64. Kochan), Tóth, Sabo (64. Antošík), Majtán (C), Pollák (46. Hrebačka)
Góly: 19. Lörincz,  27. Majtán, 79. Žiga

Rozhodovali: Ďurčo – Martinkovič, Volek
Počet divákov: 300

Od úvodu stretnutia sa hral svižný futbal. Lepšie do zápasu vstúpili domáci. Už v 8.minúte po chybe v obrane predviedol skvelý zákrok brankár Chudý. Následne sme sa osmelili aj my, najskôr bol Majtánov pekný prienik zblokovaný. V 17.min bol po hlavičke Polláka brankár domácich už prekonaný, ale na bránkovej čiare ho zodpovedne zastúpil jeden z jeho obrancov. O 2 minúty neskôr sme sa mohli radovať. Po skrumáži a viacnásobnej dorážke pretlačil loptu do brány Lörincz – 0:1. V 22.min predviedla svoje umenie posila z Trenčína, avšak Petrášovú strelu Droppa vyrazil na roh. V 27.min sme predviedli najkrajšiu akciu zápasu. Po kombinácii z vlastnej polovice ihriska sa lopta dostala k Petrášovi, ten ju posunul Majtánovi, ktorý rozvlnil sieť domáceho brankára druhýkrát – 0:2. V závere prvého polčasu sa peknou akciou predviedol aj domáci celok. Jeho strelu v poslednej chvíli zblokoval nováčik v žltočiernych farbách Kapuadi. Do polčasu sa už stav nezmenil.

Hneď v úvode druhého polčasu mohli domáci znížiť, avšak v dobrej pozícii netrafili bránu Chudého. V 58.min sa však už skóre menilo po strele Tomáša Kubalu – 1:2. Hra sa následne prelievala z jednej strany na druhú so šancami na oboch stranách. Po presnej Hrebačkovej prihrávke Kadák nastrelil iba žrď. V 79.min definitívne rozhodol o troch bodoch pre žltočiernych mladík Žiga. Na záverečnom skóre 1:3 už nič nezmenila ani šanca Hrebačku, ktorému ako na podnose naservíroval loptu vekom ešte dorastenec Černák.

Michal Pančík, tréner FK Inter Bratislava: “V prvom polčase sme podali veľmi dobrý výkon, čo sa prejavilo aj na skóre. Úvod druhého polčasu nám nevyšiel podľa predstáv. V strede poľa sme prestali vyhrávať súboje, z čoho súper vyťažil jeden gól. Po prestriedaní sme však opäť získali prevahu v strede poľa a zápas sme kontrolovali až dokonca. Celkovo hodnotím výkon chlapcov ako veľmi dobrý. Myslím si, že Rača bude patriť k tým silnejším súperom súťaže, takže toto víťazstvo je pre nás cenné.”

Tomáš Majtán, kapitán FK Inter Bratislava: “Celý zápas sme kontrolovali až na nejaké úseky hry, kde sme mali menší výpadok, čo bolo spôsobené aj veľkým teplom a naším vysokým tempom hry, ktoré sme nasadili.  Zaslúžene sme sa dostali do dvojgólového vedenia. Potom sme dostali gól po zbytočných chybách v našej defenzíve, ale našťastie sme na to dokázali zareagovať tretím gólom a záver sme už dohrali pod kontrolou. Myslím si, že zaslúžené si odnášame z pôdy súpera tri body.”

Najbližší zápas odohráme na domácej pôde v Stupave v sobotu 24. augusta o 17:00 hod.