Michal Pančík: “Verím, že káder sme pripravili dobre.”

Už tento víkend odštartujeme nový súťažný ročník TIPOS III. Ligy Bratislava. Predstavíme sa na trávniku súpera, ktorým bude FK Slovan Ivanka pri Dunaji. Pred štartom novej sezóny sme vyspovedali hlavného trénera prvého tímu a nového kapitána mužstva.

Michal Pančík pôsobí v našom klube už štvrtú sezónu, aktuálne však na poste hlavného trénera A tímu.

img_0342Ako sa cítiš v pozícii hlavného trénera?
Na pozícii hlavného trénera sa cítim veľmi dobre, hoci som tak fungoval posledných 8 rokov, bolo to „len“ v mládežníckych kategóriách. Teraz ide už o mužský futbal, takže je to pre mňa veľká výzva.

Ako by si zhodnotil letnú prípravu?
Príprava prebiehala z hľadiska športovej stránky štandardne v domácich podmienkach, trochu špecificky prebiehalo zloženie kádra, nakoľko prešiel výraznou obmenou. Odohrali sme viaceré prípravné zápasy, ktoré  nám napovedali s kým môžeme do sezóny počítať.

Ako je káder pripravený do novej sezóny?
Verím, že káder sme pripravili dobre, samozrejme až samotná liga nám ukáže či sme sa nemýlili. Káder ešte nie je na sto percent uzavretý. Je možné, že ešte nastanú nejaké príchody.

Oproti minulej sezóne sme do prípravy zapojili vyšší počet hráčov z našej mládežníckej základne. Ako vnímaš tento krok?
Oproti minulosti je v mužstve viacero odchovancov. Sčasti to je spôsobené tým, že sme vypadli do tretej ligy, avšak som presvedčený, že by v mužstve bolo viac odchovancov aj v prípade, že by sme v 2. lige ostali. Je to dané tým, že z dorastu začínajú vychádzať hráči, ktorí sú dostatočne kvalitní na to, aby rovno nabehli do mužského futbalu. Myslím, že tento trend bude pokračovať.

Aké sú predsezónne ciele?
Bol by som rád, keby sa mužstvo pod mojím vedením dokázalo vrátiť do 2. ligy v najkratšom možnom čase.

Patrik Špak dlhoročná opora nášho tímu, mládežnícky tréner, šéftréner žiakov a najnovšie aj kapitán A tímu.

12V klube pôsobíš už dlhšiu dobu ako hráč aj tréner, v aktuálnej sezóne nastúpiš s kapitánskou páskou na ruke. Cítiš väčšiu zodpovednosť?
Nastúpiť s kapitánskou páskou je pre mňa veľká česť, s tým samozrejme prichádza aj väčšia zodpovednosť. Som však na túto úlohu pripravený a verím, že mužstvo aj pod mojím vedením bude produkovať pekný a úspešný futbal.

Ako vyzerá káder?
Od môjho posledného pôsobenia v kádri sa mužstvo výrazne obmenilo, šancu dostalo veľa mladých šikovných hráčov, ktorých som dokonca v minulých rokoch viedol aj ako tréner. Je len na nich, ako sa s ponúknutou šancou popasujú. Predsa len ide o prechod k „mužom“, ktorý býva zložitý. Z minuloročných hráčov ostali v bráne Kollár s Gogom a do poľa hráči Tóth s Kochanom. Mužstvo sa doplnilo aj o skúseného Tomáša Majtána. Nálada v kabíne je dobrá, dôležité bude zachytiť úvod súťaže.

Káder 2019/2020

Post Meno  Priezvisko
B Daniel Goga
B Štefan  Kollár
Ú Tomáš Majtán
Ú Lukáš Pollák
Ú Robert Trnka
Z Marek Sabo
Z Ondrej  Zeleník 
Z Samuel  Baláž
Z Kristián  Černák
Z Patrik  Kochan
Z Richard  Hrebačka
Z Nuno Lopes
Z Patrik  Majcher
Z Ivan Žiga
O Alan Dolán
O David Duduc
O Matúš Antošík
O Wail Doufikar
O Oliver  Kováč
O Patrik  Špak
O Vojtech Tóth
O Patrik  Lorincz
O Richard  Mánik

Rozpis zápasov tu. 
Výsledky letnej prípravy tu.
Prejsť do archívu článkov.