poprad

Miroslav Jantek: Čaká nás ďalší z favoritov súťaže. Chceme byť úspešní!

Cez víkend zavítame pod Tatry, kde v stretnutí 10. kola II. ligy SFZ nastúpime proti domácemu FK Poprad. V minulej sezóne sme s Popradom odohrali tri zápasy a všetky sa skončili víťazstvom domáceho celku 1:0.

Po minulotýždňovej domácej prehre 0:1 so Skalicou, kde sme však Záhorákom boli viac ako vyrovnaným súperom ,  si zmeriame sily s ďalším kvalitným protivníkom. Podobne ako pred dvomi týždňami proti Prešovu, aj do Popradu cestujeme so snahou pokračovať vo výkonoch, ktorými sa prezentujeme v posledných kolách, a ktoré znamenali víťazstvá nad Banskou Bystricou a Prešovom.

Popradčania sa aktuálne nachádzajú na siedmej priečke, keď doposiaľ získali 14 bodov za štyri výhry, dve remízy a tri prehry. Naposledy Poprad zvíťazil na pôde Šamorína presvedčivo 4:0 a 2 góly si pripísala najväčšia osobnosť popradského tímu a bývalý kanonier slovenskej reprezentácie Stanislav Šesták. Okrem Šestáka sa v kádri trénera Mareka Petruša nachádzajú aj ďalší hráči s bohatými skúsenosťami –  Kamil Kopúnek, Peter Maslo či Štefan Zošák. „ Čaká nás ďalší z favoritov súťaže. Poprad disponuje veľmi silným tímom s mimoriadne kvalitnými hráčmi. Radi by sme posúvali náš herný výkon úrovňou vyššie každým zápasom a aktuálny Poprad môže byť pre náš mladý tím motiváciou navyše,“ priblížil svoj pohľad na najbližší zápas tréner  Miroslav Jantek.

V tabuľke nás od súpera delia 4 body, momentálne sa nachádzame na 11. priečke. Náš tím sa po mierne rozpačitom úvode sezóny zdvíha nielen výsledkovo, ale aj herne. Napriek poslednej domácej prehre proti Skalici, kde sme doplatili na veľké množstvo nevyužitých šancí,  sa v posledných dueloch prezentujeme výkonmi, v ktorých chceme pokračovať aj v Poprade. „Hráči sa musia naučiť hrať v každom zápase na limite svojich schopností, len tak sa môžu dostať na najvyššiu úroveň a byť úspešní. Chceli by sme byť viac efektívnejší a zodpovednejší v herných situáciách, ktoré sú rozhodujúce v kontexte zápasu,“ doplnil  Jantek.

Úvodný výkop je na programe 22.9.2018 o 18:00 hod.