Mladší aj starší žiaci sú na skvelom 3. mieste!

Počas uplynulého víkendu boli v akcii všetky naše žiacke kategórie (U 12 – U 15). Mladší žiaci si zmerali sily s SDM Domino a starší sa postavili MFK Sklalica.

20170804_135855

U 12  sa postavila rovesníkom z SDM Domino. Pred týmto zápasom sme v tabuľke figurovali na 3. mieste a v príprade výhry sme sa mohli druhému Trenčínu priblížiť na rozdiel dvoch bodov. Žiaľ, súperovi sme podľahli 8:11. Naše postavenie v tabuľke sa nezmenilo, no strata na druhý Trenčín a prvú Nitru je už 5 bodov.

U 13 sa taktiež predstavila na trávniku SDM Domino. Zápas však veľa vzruchu nepriniesol a skončil sa bez gólov 0:0. Po 8 odohratých zápasoch sme v tabuľke na 6. mieste ale oproti ostatným máme ešte jeden zápas k dobru.

U 14 doma privítala posledný tím tabuľky – MFK Skalica. Naši chlapci nedali súperovi šancu a vyhrali presvedčivo 4:1. Skóre zápasu za nás menili Fontáni, Hric, Aidi a Vejřík. Našej 14-tke patrí v tabuľke výborné 3. miesto so stratou 5 bodov na vedúci Slovan Bratislava.

U 15 sa cez víkend vôbec nedarilo. Starší žiaci prehrali na domácej pôde s MFK Skalica vysoko 0:6. Už po polčase bol stav 0:3 a v druhom polčase nás súper zbombardoval ďalšími troma gólmi. Po 9. kole im v tabuľke 1. ligy starších žiakov patrí 10. priečka so ziskom 9 bodov.

1.liga mladších žiakov
SDM Domino BA – FK Inter Bratislava U 12  11:8 (4:3)

GólyBottán 2, Sivák, Marčík, Borovský, Willems, Ragan, Javorský
Zostavy:
Smieško / Belašič / Šimko – Harach / Dornai / Štefanovič / Jenčo / Javorský / Ragan / Willems – Jakubík ,,C,, / Nilaš / Marčík / Pavuk / Kočan / Pék / Iuhanyaková – Bottán / Sivák / Borovský / Madej

Hodnotenie trénera Kapouna:
Tento zápas nám absolútne nevyšiel. Vedel som, že to nebude jednoduché, na Domine sa hrá vždy ťažko kvôli dĺžke a šírke ihriska je to oveľa menšie. Na ostatné veci, ktoré boli v zápase sa vyhovárať nejdem, kto tam bol, vie na čo narážam. My sme mali hrať a dať góly. Bol to dosť taktický zápas z domácej strany, stiahnutí vzadu čakali čo vytvoríme a ako náhle získali loptu dali dlhú prihrávku na útočníka, ktorý sa dostával do šancí. Bohužiaľ dnes sa naši traja brankári zle vyspali a neboli takí istí, ako v minulých zápasoch. Ale aj to prináša futbal a zvlášť u detí. Na druhej strane musím pochváliť hráčov za bojovnosť, aj keď od mnohých som čakal viac. Prechod do útočnej zóny sme mali dobrý, no škoda veľkých nepremenených príležitosti ktoré sme mali. Opak bol pravdou a inkasovali sme také lacné góly, ktoré sa nemôžu opakovať. Navyše 2 góly sme si dali vlastne po nešťastných tečoch a zlej koncentrácii. Porazili sme sa prakticky sami a to ma mrzí najviac. Treba si to rozobrať, hodiť za hlavu, pokračovať v podávaní dobrých výkonoch a makať ďalej.

1.LIGA MLADŠÍCH ŽIAKOV
SDM Domino – FK Inter BRATISLAVA U13 0:0 (0:0)

Zostava: Grúber,Olejár,Ratica,Ondruš,Jelínek ©,Pyšný.Kovár,,Mikita M.,Blahušiak,Krutek, Vysocký
Striedali: Palenčár,Halász,Mikita J.Gombos,Bažík ,Petrovaj,Tondra,Makky,Pápay,

Hodnotenie trénera Sekota:
Dňa 21.10.2017 sme zahrali  ďalšie kolo majstrovského zápasu na pôde mužstva SDM Domino.  Odohrali sme zápas dvoch rozdielnych polčasov. Prvý sme mali jednoznačne  vo vlastnej réžii. Boli sme lepši vo všetkých herných činnostiach , čo sa však nedá povedať o druhom polčase, v ktorom namiesto toho, aby sme pokračovali v kvalite  hry z prvého polčasu , sme sa prispôsobili hre súpera a prestali sme sa snažiť ďalej tvoriť hru. Začali sme lopty  zbytočne nakopávať, čo vyhovovalo jasne domácim.

1. liga starších žiakov – západ
FK INTER BRATISLAVA U 14 – MFK SKALICA 4:1 (1:1)

Góly: Fontáni, Hric, Aidi, Vejřík
Zostava: Klimek A., Brix (45. Polak), Dobrovodsky, Bazelides, Šumsky, Vejřík, Držik (36. Drabek), Tarana (62.Kudlicska), Krchnak (55. Aidi), Fontani (55.Harceg), Hric
Hodnotenie trénera Majerníka:
“V zápase dostali šancu chalani, ktorí menej hrávajú a chytili sa jej veľmi dobre. Od začiatku sme v zápase dominovali, držali sme loptu, super nas nechal hrať a aj prechodovú fáza bola v poriadku. Usadili sme sa na súperovej polovici a kombinovali. Aj ked prišlo k strate lopty, dobre sme na to reagovali, znovu sme ju získali a hlavne po kombináciách po stranách ihriska sa dostavali k centrovaným loptam alebo sme hneď dokázali ohroziť bránu súpera. Paradoxne sme dali gól po štandartnej situácii, ked po na krátko rozohratom rohu a následnej odrazenej lopte sme skórovali. Gól sme dostali tiež po standatrnej situácii. Trosku sme znervózneli, ale v druhom polčase sme hrali výborne, sebavedomo a z mnohých šancí sme dokázali 3 premeniť a zaslúžene zvíťaziť. Vsetci hráči si zaslúžia pochvalu, tí čo nastúpili ale aj ti čo naskočili z lavičky. ”

1. LIGA STARŠÍCH ŽIAKOV – ZÁPAD
FK INTER BRATISLAVA U 15 – MFK SKALICA 0:6 (0:3)

Zostava: Polák – Tóth, Nemec (C), Jakubec, Struhár, Dornai, Gomkötö, Pomšahár, Mateleha, Chrupka, Demjanovič
Hodnotenie trénera Vargu:
“Úvod zápasu sme zachytili veľmi dobre. Boli sme aktívni smerom k súperovej bráne, vypracovali sme si strelecké príležitosti, slušne kombinovali. Ale prišiel odkop súpera, stopéri zaváhali a prehrávali sme 0:1. Chlapcami tento gól otriasol, dostali sa do kŕča a inkasovali sme ďalšie dva góly po hrubých individuálnych chybách. Absolútne nám nefungovalo vzájomné zabezpečovanie stopérov, boli ďaleko od seba a súper sa veľmi ľahko dostal za ich chrbát. Aj napriek tomu sme si vypracovali šance na vrátenie sa do zápasu, ale na rozdiel od súpera, sme ich nedokázali premeniť. Polčas bol 0:3 po troch strelách súpera do priestoru brány…..Druhý polčas pokračoval v podobnom duchu. Absolútne nám nefungovala komunikácia, vzájomné zabezpečovanie v obrannej a stredovej zóne. Čaká nás veľa práce.”

Autor: Matej Kraus