OZNAM: Z dôvodu prevencie šírenia vírusového ochorenia COVID 19 bude športová činnosť klubu obmedzená

Z dôvodu prevencie šírenia vírusového ochorenia COVID 19  sa klub FK Inter Bratislava rozhodol pozastaviť tréningový proces všetkých mládežníckych kategórií od U5 až po U19. Zároveň zredukuje počet tréningových jednotiek prvého tímu. Všetky majstrovské zápasy, ktoré boli na programe od 9. marca do 15. marca budú preložené.

001_3

Hlavné mesto Bratislava a okolité mestá preventívne zatvárajú školy a športoviská.  Klub taktiež cíti zodpovednosť za svojich členov, a práve preto z dôvodu prevencie požiada Slovenský futbalový zväz o preloženie majstrových zápasov, ktoré boli v tomto týždni na programe. Táto zmena sa bude dotýkať žiackych kategórií, ktoré mali nastúpiť na prvé jarné ligové kolo proti tímu FC Petržalka. K preloženiu zápasov dôjde aj pri dorastencoch, ktorí mali na programe zápas s Lokomotívou Trnava. A preloženiu majstrovského stretnutia sa nevyhnú ani zverenci Michala Pančíka, ktorí sa mali na domácej pôde v Stupave stretnúť s klubom FK Slovan Ivanka pri Dunaji.

Zároveň žiadame našich členov a verejnosť, aby nepodliehali panike. Avšak zdravá opatrnosť a rešpekt je na mieste.  Zdravý životný štýl je jednou z najlepších prevencií proti rôznym ochoreniam. Preto žiadame naše deti a mládežníkov, aby napriek zrušeným tréningom nezanevreli na pohyb a zdravú stravu. Zároveň odporúčame sa riadiť  pokynmi RÚVZ a dodržiavať správnu prevenciu pred týmto ochorením:

• umývajte si ruky často mydlom a vodou, najmenej pod dobru 20 sekúnd. Ak nie je k dispozícii mydlo a voda, je potrebné použiť dezinfekčný prostriedok na ruky na báze alkoholu
  • nedotýkajte sa neumytými rukami očí, nosa alebo úst
  • zakryte si nos a ústa pri kašľaní a kýchaní jednorazovou papierovou vreckovkou a následne ju zahoďte do koša
  • vyhýbajte sa blízkemu kontaktu s ľuďmi, ktorí javia príznaky nádchy alebo chrípky
  • ak ste chorý, kontaktujte svojho ošetrujúceho lekára, ktorý určí ďalší postup liečby, doma na lôžku sa z ochorenia liečte v samostatnej izbe
  • v domácnosti dbajte na zvýšenú dezinfekciu povrchov

Viac informácií je dostupných na stránke RÚVZ v sekcii “COVID-19”

V prípade ďalších otázok je možné kontaktovať Regionálny úrad verejného zdravotníctva so sídlom v Bratislave – 0917 426 075 alebo Úrad verejného zdravotníctva Slovenskej republiky – 0917 222 682, novykoronavirus@uvzsr.sk

Ďalšie informácie a usmernenia nájdete aj na stránke ministerstva školstva

O ďalších zmenách Vás budeme informovať.